نگرانی ترکیه نسبت به ارسال تجهیزات نظامی برای کردهای عراق

وزیر خارجه ترکیه نسبت به تجهیز کردهای عراق با جنگ‌افزارهای غربی ابراز نگرانی کرد و گفت، سلاح‌هایی که برای مقابله با تروریست‌های داعش در نظر گرفته شده، ممکن است به دست کردهای ترکیه بیفتد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از هفته‌ گذشته اقدام عملی کشورهای اروپایی برای تقویت نیروهایی که در عراق علیه گروه تروریستی داعش می‌جنگند، آغاز شد.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا در خاتمه نشست کشورهای عضو سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواستار تشکیل یک اتئلاف گسترده جهانی علیه داعش شد.

با این حال، مولود کاووس‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه می‌گوید تضمینی وجود ندارد که سلاح‌هایی که برای مقابله با داعش در نظر گرفته شده در نهایت به دست شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک.) نیفتد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از منابع خبری ترکیه، کاووس‌اوغلو گفت، احتمالا کنترل این که سلاح‌های غربی در آخر به دست چه کسانی می‌افتد، ممکن نیست.

به گزارش دویچه وله، وزیر خارجه ترکیه می‌گوید، این کشور در نشست اخیر سران ناتو نیز نگرانی خود از آینده ارسال سلاح به عراق را به طور آشکار بیان کرده است.

وی ادامه داد، آنکارا نگران است که تقویت نیروها در مقابله با داعش به گونه‌ای ناخواسته به تجهیز گروه‌های تروریستی از جمله پ.ک.ک. منجر شود.

انتهای پیام

کد N492190