رییس جمهوری در فرودگاه آستانه: گسترش بیش از پیش روابط ایران و قزاقستان محور گفت وگوها است

روحانی,فرودگاه آستانه

تهران- ایرنا- دکتر حسن روحانی رییس جمهوری که در صدر یک هیات عالی رتبه سیاسی و اقتصادی ، شامگاه دوشنبه به دعوت رسمی رییس جمهوری قزاقستان وارد آستانه پایتخت این کشور شد، گفت که گسترش روابط دو کشور محور گفت وگو ها است.

به گزارش خبرنگار ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری٬ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در فرودگاه آستانه مورد استقبال رسمی 'یرلان ادریس اف' وزیر امور خارجه قزاقستان قرار گرفت.

نورسلطان نظربایف رییس جمهوری قزاقستان صبح سه شنبه در ' آکوردا' کاخ ریاست جمهوری این کشور، به طور رسمی از دکتر روحانی استقبال می کند.

روحانی در فرودگاه آستانه با ابراز خرسندی از سفر به کشور دوست و برادر قزاقستان گفت که در ملاقات های خوبی که در بیشکک و شانگهای با همتای قزاق خود داشته ، دو طرف به توافق های خوبی رسیدند که روز سه شنبه در خصوص این توافق ها و راههای گسترش بیش از پیش روابط تهران – آستانه با رییس جمهوری قزاقستان گفت وگو خواهد کرد.

رییس جمهوری با اشاره به امکانات و توانمندی های دو کشور برای گسترش همکاریها ابراز امیدواری کرد که این سفر سرآغاز خوبی برای توسعه روابط همه جانبه دو کشور باشد.

وزیر خارجه قزاقستان نیز در این دیدار گفت :آقای نظربایف به دلیل اهمیت فوق العاده ایران اسلامی در منطقه و جهان شخصا در مراسم تحلیف جنابعالی شرکت کرد و ما علاقه مند به گسترش همکاریهای دو جانبه هستیم .

ادریس اف با اشاره به همراهی عمده وزیران اقتصادی و تجار بخش خصوصی در این سفر، اظهارداشت: حضور هیات بزرگ اقتصادی ایران در این سفر نشان دهنده علاقه مندی و آمادگی دو کشور برای گسترش همکاری های همه جانبه بویژه در عرصه اقتصادی است.

وی با تاکید بر اینکه ایران با تاریخ و توانمندی های فوق العاده اش در عرصه های صنعتی و علمی می تواند هر علاقه مندی را در منطقه جهان جذب کند، افزود: در جریان این سفر، مذاکراتی نیز میان بازرگانان قزاق با هیات اقتصادی ایران انجام خواهد گرفت.

ادریس اف گفت: نسل جوان قزاقستان شما را خیلی دوست دارند و شیفته دیدار با و شنیدن صحبتهایتان هستند.

شبک**1983** 1917
کد N492076