انتخابات محلی در ژاپن به ضرر ارتش آمریکا تمام شد

آمريكا,ژاپن

مخالفان پایگاه نظامی جدید آمریکا در ژاپن طی روز یکشنبه توانستند به یک پیروزی چشم گیر انتخاباتی دست پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشا تودی کاندیداهایی که مخالف یک پایگاه نظامی جدید آمریکا هستند توانستند در مجمع متعلق به شهر نوگو واقع در منطقه اوکیناوا اکثریت کرسی ها را به خود اختصاص دهند.

آنها به دنبال جلوگیری از ساخت تاسیسات جدید برای ارتش آمریکا در منطقه اوکیناوا هستند.در حال حاضر در مجمع شهر نوگو 16 نماینده از 27 نماینده از مخالفان با تغییر مکان پایگاه ارتش آمریکا از شهر فوتنما به پایگاه جدیدی در شهر نوگو هستند. هر دو شهر در منطقه اوکیناوا واقع در منتهی الیه جنوبی ژاپن قرار دارند.

تأسیسات متعلق به ارتش آمریکا در یک منطقه شهری پرجمعیت در جنوب اوکیناوا قرار دارد. با این حال دولت ژاپن می خواهد این تأسیسات را به شهر کوچک تر نوگو در شمال اوکیناوا که میزبان یک پایگاه دیگرآمریکا مخصوص تفنگ داران این کشور به نام "اردوگاه اسکوواب" است منتقل کند.

نتایج انتخابات مجمع شهر نوگو باعث رضایت خاطر سوسومو اینسامینه شهردار این شهر شده که مخالف ساخت پایگاه نظامی جدید آمریکا است.

از چندی پیش مخالفت های محلی با تغییر مکان تاسیسات نظامی آمریکا در اوکیناوا افزایش یافته و انتخاب مجدد اینسامینه درماه ژانویه به عنوان شهردار نوگو به نوعی یک همه پرسی غیر رسمی درباره تاسیسات نظامی آمریکا بود.

اینسامینه در سفر اخیر خود به واشنگتن اظهار داشت: من به عنوان یک شهردار می پرسم که چرا تنها اوکیناوا باید مسئولیت امنیت کل ژاپن را پذیرفته باشد در حالی که حضور تفنگداران آمریکا نقش چندانی در بازداشتن چین ایفا نکرده است.

طی روز یکشنبه 70 درصد از رای دهندگان در انتخابات مجمع شهر نوگو شرکت کردند که نشاندهنده توجه فراوان مردم محلی به مسئله پایگاه ارتش آمریکا است. نتایج این انتخابات ضربه ای به شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن که حامی تغییر مکان پایگاه نظامی آمریکا بوده و حضور آمریکا در ژاپن را برای مقابله با چین لازم می داند به حساب می آید.

انتهای پیام

کد N491897