عملیات امداد و نجات درکشمیر هند تشدید شد

خارجی,کشمیر,سیل

دهلی نو - ایرنا - نیروهای مسلح هند روز دوشنبه عملیات امداد و نجات سیل زدگان در کشمیر را تشدید کردند.

به گزارش ایرنا، یک روز پس از بازدید ' نارندرا مودی ' نخست وزیر هند از منطقه و بهبود وضعیت جوی، ارتش هند با بکارگیری چندین فروند هواپیما و بالگرد بیش از 12 هزار نفر از سیلزدگان را به مناطق امن منتقل کرد.

گزارش می شود که ارتش هند یک واحد نظارت و هماهنگی به منظور کاهش تلفات و عملیات نجات کسانی که در محاصره سیل قرار دارند، در غرب این کشور تشکیل داده است .

نیروی هوایی هند همه پایگاه های خود را در جامو و کشمیر از جمله در سرینگربه منظور عملیات سریع نجات به حالت آماده باش در آورد.

یک مقام نیروی هوایی هند گفت که تاکنون 29 فروند هواپیمای ترابری وارد عملیات امداد و نجات در ایالت جامو و کشمیر شده اند.

نیروی هوایی هند امروز در مجموع 850 نفر را از مناطق سیل زده بوسیله بالگرد به مناطق امن منتقل کرده است.

نیروی زمینی هند نیز سربازان بیشتری را به عملیات نجات اختصاص داده و 184ستون هرکدام متشکل از 75 الی 100 نفر سرباز علاوه بر 13 واحد مهندسی در کشمیر و جامو مستقر کرده است.

نیروی زمینی هند تاکنون به بیش از سه هزار نفر سیل زده در مناطق مختلف به خصوص دره کشمیر دارو رسانده و برای دو هزارنفر سرپناه و سه هزار 500 نفر دیگر مواد غذایی فراهم ساخته است.

نخست وزیر هند از اختصاص یک کمک مالی 10 میلیارد روپیه ای (حدود 170 میلیون دلار) دولت مرکزی برای کمک به دولت ایالتی کشمیر به منظور مقابله با این فاجعه طبیعی خبرداده است .

جاری شدن سیل در جامو و کشمیر طی یک هفته اخیر به ساختمان ها، جاده ها و خطوط ارتباطی آسیب زده و حتی پادگان های نیروی زمینی و مراکز دولتی این ایالت از این فاجعه در امان نمانده اند.

عده زیادی تاکنون در مناطق سیل زده گیر افتاده اند ولی عمر عبدالله سروزیر جامو و کشمیر به آنان در مورد ارائه همه کمک های لازم اطمینان داده است.

مقام های هندی از جمله نخست وزیر این کشور پس از بازدید از منطقه وضعیت ناشی از جریان سیل را یک فاجعه ملی توصیف کرده اند.

هزاران نفر از کشمیری ها به سوی مناطق امن حرکت کرده اند ولی هنوز هم عده زیادی در خانه های خود در مناطق سطح پائین گیر افتاده اند و نیروی هوایی هند سعی دارد که آنان را با استفاده از بالگرد و یا قایق نجات دهد.

دستگاه های ارتباطی در جامو و کشمیر از جمله شبکه های تلفن همراه مختل شده اند و شبکه تلفن ثابت ، برق و آب برای ششمین روز متوالی قطع هستند.

'راجنات سینگ ' وزیر کشور هند پس از بازدید از مناطق سیل زده از دیگر مسوولان و مردم در ایالت های دیگر کشورش خواست که در عملیات کمک رسانی به مردم کشمیر مشارکت کنند.

وی همچنین از همه سازمان های اجتماعی و غیردولتی خواسته که نقشی را در بسیج کمک مالی برای بازماندگان از این فاجعه طبیعی ایفا کنند.

حدود 200 نفر از مردم کشمیر طی روزهای اخیر براثر سیل جان خود را از دست داده اند و ده ها تن نیز مفقود هستند.

آساق * 1 * 1519 * 262 *
کد N491552