زنان انگلیسی پلیس ویژه داعش در الرقه سوریه

زنان انگلیسی,پلیس داعش,الرقه سوریه

بیروت – ایرنا – زنان و وختران انگلیسی در استان الرقه در شمال سوریه نقش پلیس گروه تروریستی تکفیری داعش را برعهده گرفته و یک گروه ویژه تشکیل داده اند.

به گزارش ایرنا، تلویزیون الجدید لبنان روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که کار گروه تحت نظارت این زنان انگلیسی ، « امر به معروف و نهی از منکر است» و با شرکت در گشتی ها در سطح شهر الرقه مراقبت می کنند که مردان و زنان مختلط نشوند.

الجدید به نقل از روزنامه « ساندی تلگراف» اعلام کرد که اسم این پلیس ویژه « کتیبه الخنساء» نام دارد و در روستاها و شهرک های استان الرقه شعبه دارد.

دراین گزارش آمده است که زنان انگلیسی عضو گروه تروریستی تکفیری داعش احتمالا قاتل « جیمز فولی» و« استیون سوتلوف» خبرنگاران آمریکایی را که در صحرای الرقه کشته شده اند و به « الجهادی جون» معروف است، می شناسند.

گفته می شود که « الجهادی جون» از اهالی لندن و یا جنوب شرقی انگلیس است.

مرکز بین المللی مطالعات تندروی و خشونت سیاسی هم می گوید که 25 زن و دختر انگلیسی که بیشتر آنها بین 18 تا 24 سال سن دارند به سوریه رفته و دهها تن دیگر درصدد کسب اطلاعات برای چگونه پیوستن به گروه تروریستی داعش هستند.

یکی از این دختران به نام اقصی محمود که احتمالا از گلاسکو به سوریه آمده است در بدو ورود با یک سرکرده داعش که از القاعده جدا شده، ازدواج کرده است.

اقصی محمود که به « ام لیث» معروف است و از آن برای ارسال پیام در پایگاه های اجتماعی استفاده می کند در مدارس خصوصی انگلیس درس خوانده و قصد داشته که پزشک شود.

« ام حارثه»،« ام عبیده» و « ام وقاص» سه دختر انگلیسی همکار ام لیث هستند که تاکنون هویت آنها مشخص نشده است.

ام عبیده یک پایگاه ویژه کتیبه الخنساء را اداره می کند.

هر یک از عناصر کتیبه الخنساء ماهانه 25 هزار لیره سوریه معادل 164 دلار آمریکا حقوق دریافت می کنند و از دیگر ماموریتشان بازرسی زنان نقابدار در پست های ایست و بازرسی ، نظارت بر رفتار عمومی مردم برای اطمینان از اجرای احکام تحمیل شده گروه تروریستی تکفیری داعش به نام شریعت است.

خاورم ** 1324**1586
کد N491351