سردار جزایری:

پیروزی غزه نشان داد که مقاومت زنده، پویا و پرقدرت است

سیاست داخلی

آمریکا از اقدامات دوگانه در یمن خودداری کند و به خواسته‌های مشروع مردم این کشور احترام بگذارد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تحولات یمن و رفتار آمریکایی‌ها: آمریکا از اقدامات دوگانه در یمن خودداری کند و به خواسته‌های مشروع مردم این کشور احترام بگذارد.

به گزارش ایلنا، سردار سیدمسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی پیرامون تحولات یمن و ضرورت هوشمندی ملت یمن در قبال توطئه‌های بلوک سلطه بویژه آمریکا در قبال انقلاب و مردم این کشور، اظهار داشت: مردم یمن اجازه دخالت بیگانگان در مسائل داخلی کشورشان را به آمریکای‌ها و ارتجاع عرب نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی همواره از حق و خواسته‌های مشروع و قانونی ملت‌ها دفاع می‌کند، تاکید کرد: هرگونه برخورد خشونت آمیز با مردمی که برخواسته‌های مشروع خود پای فشاری می‌کنند را محکوم می‌کنیم.

جزایری افزود: امروز امواج بیداری اسلامی فراگیر شده است و استکبار جهانی از طریق اقدامات خشونت آمیز، متوسل شدن به جنایت و تروریسم، اشغال کشورها، جنگ و خونریزی، کودتا و امثال آن قادر نیست برای دراز مدت جلوی خواست مردم را بگیرد.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با اشاره به ظرفیت‌سازی‌های دولت شرور و مزور آمریکا و حامیان منطقه‌ای و غربی آن برای مقابله با اسلام و ترویج تروریسم و خشونت در منطقه، تصریح کرد: افکار عمومی جهانیان می‌دانند که پدیده‌های همچون جبهه النصره و داعش و القاعده و سایر گروه‌های تروریستی منطقه مولود سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و هم پیمانان کاخ سفید هستند که با مأموریت بد‌نام کردن اسلام عزیز و مانع تراشی در راه روی آوردن مردم به اسلام ناب و اسلام هراسی و نیز تضعیف مقاومت منطقه به وجود آمده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: پیروزی غزه نشان داد که مقاومت زنده، پویا و پرقدرت است و از اینگونه موانع مصنوعی عبور می‌کند.

جزایری با اشاره به وضعیت میدانی تحولات عراق و شکست‌های پی در پی داعش در این کشور گفت: دوران حضور بعثی‌های وابسته به رژیم منفور گذشته عراق و جنایتکاران طرفدار صدام معدوم سپری شده است و مردم عراق اجازه قدرت‌گیری مجدد آنها را نخواهند داد چرا که به تلخ هم پیمانی داعش و بعث فرا روی مردم این کشور است.

فرمانده قرارگاه جنگ نرم اظهار داشت: مردم سوریه و عراق ضربات سختی از تروریسم حاکم بر منطقه که با حمایت خارجی‌ها و ارتجاع صورت می‌گیرد را متحمل شده‌اند و در این رویارویی موجود باید به هر شکل ممکن تا آخرین نفس تروریست‌‌ها را نابود کنند.

جزایری در ادامه با اشاره به تلاش‌های مزدورانه و شیطانی آمریکا در منطقه و حمایت‌های آشکار و پنهان از تروریست‌ها تصریح کرد: مردم بیدار و مقاوم سوریه و عراق بایستی به دشمنان خود بخصوص به آمریکائیها تفهیم کنند که به کاخ سفید اجازه نمی‌دهند با دروغ و فریب کاری دست به ایجاد قطب بندی‌های جدید در کشور خود بزنند.

وی در پایان گفت: مردم عراق شامل مذاهب و فرقه و گروه‌ها و اقشار اعم از شیعه و سنی و کرد و ترکمن و سایرین با همه وجود طعم تلخ دخالت‌های آمریکا و انگلیس در کشورشان را در ذائقه دارند و باقی مانده‌های آمریکائیها را از کشورشان بیرون خواهند کرد.

 

کد N491315