معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور در جمع خبرنگاران:

داعش در حدی نیست که بتواند تهدیدی علیه ما باشد

سیاست داخلی

افرادی به قصد پیوستن به داعش حتی با ویزا وارد کشور شدند/صندوق‌های جمع‌آوری پول برای کمک به داعش شایعات وعملیات روانی عده‌ای می‌باشد که واقعیت ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین ذوالفقاری در حاشیه نشست معاونین امنیتی- اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور گفت: بعد از تشکیل دولت تدبیر و امید این اولین همایش است که با حضور معاونین استانداری‌های سراسر کشور تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در این جلسه هدف بررسی چالش‌های پیش‌روی ایران از جمله تهدیدات مرزی و چالش‌های داخلی بود.

معاون امنیتی- انتظامی وزیر کشور گفت: ما در این جلسه به اعلام برنامه‌های شورای عالی امنیت کشور و ارزیابی آنها در این حوزه‌ها پرداختیم.

ذوالفقاری ادامه داد: در حوزه امنیتی- انتظامی چند موضوع محوری داریم که باید با همیاری و همکاری در راه هموار کردن آنها گام برداریم.

وی در مورد بحث داعش نیز گفت:ما همه سناریوهای متصور را ارزیابی کرده‌ایم و فرصت‌ها و تهدیدهای آنها را مورد بحث قرار داده و برای هر یک راهکار جدی داریم و خودمان را برای مقابله با آنها آماده کرده‌ایم.

ذوالفقاری به بحث کمبودآب اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که به آن پرداختیم و در دستور کار ما قرار دارد مساله آب و بحث کم‌آبی است که باید با مدیریت صحیح در این مسیر گام برداریم. در این جهت با وزارت نیرو نیز رایزنی‌هایی انجام داده و راهکارهایی ارائه شده است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور به بحث شورای تامین استان‌ها اشاره کرد و گفت: ما باید در شورای تامین استان‌ها به هماهنگی لارم در کارها برسیم و با ارزیابی مجدد از عملکرد آنها و افزایش توانمندی آنها بپردازیم.

وی با بیان اینکه افرادی به قصد پیوستن به داعش حتی با ویزا وارد کشور شدند گفت: عوامل اطلاعات همه آنها را تحت نظر دارند. این مسئله در دستور کار بوده و اشراف اطلاعاتی در این حوزه ایجاد شده است و از تردد افراد خارجی جلوگیری می‌شود.
وی اضافه کرد: داعش در حدی نیست که بتواند تهدیدی علیه ما باشد اما به هر حال ما کوچکترین فعالیت‌های آنها را رصد می‌کنیم و آمادگی کامل برای برخورد با آنها را داریم.

ذوالفقاری در مورد هواپیمای آمریکایی نشسته شده در بندرعباس نیز گفت: آنچه که من اطلاع دارم خلبان دچار ناراحتی جسمی و روحی شده بود با اینکه اعلام فرود کرده بود اما حرکاتی داشت که رادارهای ما به آن حساس شدند.

وی اضافه کرد: اما در کل موضوع امنیتی در کار نبود و بعد از ملاحظه کوتاهی، آمادگی پرواز داشت و در همان ساعت اولیه همه چیز تمام شد.

معاون امنیتی و انتظامی در مورد صندوق‌های جمع‌آوری پول برای کمک به داعش گفت: این موضوعات شایعات وعملیات روانی عده‌ای می‌باشد. شاید کسانی به صورت انگشت شمار تلاش کنند به داعش کمک کنند و یا اعلام نظر کنند اما ما کلیه فعالیت‌های این افراد را در دستور کار قرار داده و در شورای امنیت کشور بررسی کرده‌ایم.همانطور که گفتم این خبرها شایعات است و واقعیت ندارد.

کد N491314