نقدی: کشتار کودکان غزه مانند کشتار 17 شهریور بود

سیاسی

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: همان‌طور که 17 شهریور ملت ما با دست خالی مقابل حکومت طاغوت که از سوی ابرقدرت‌ها حمایت می‌شد ایستادگی کردند، مردم مظلوم غزه نیز در مقابل رژیمی ایستاده‌اند که یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین سلاح‌های جهان را در اختیار دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار محمدرضا نقدی که ظهر امروز (دوشنبه) در حسینیه شهدای بسیج به مناسبت 17 شهریور سخنرانی می‌کرد با اشاره به شهدایی که در این روز جان خود را از دست دادند، گفت: شهدایی که غریب و گمنام جان خود را فدا کردند تا ملت ما از زیر بار استبداد رژیم منحوس آمریکا بیرون آید سزاوار پاسداشت هستند.

او ادامه داد: شهدای 17 شهریور کاری کردند که این ملت از زیر بار استعمار و چپاول‌گران بیت‌المال به عزت و کرامت دست یابد. هم‌چنین آن‌ها پرچم اسلام را در کشور بالا بردند.

نقدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: شهدای ما باعث شدند تا ما سر خود را بالا گرفته و در نظم نوین جهانی نقش موثر و تعیین کننده‌ای را ایفا کنیم. این در حالی است که ما در گذشته اختیار تعیین نماینده برای دولت، وزیران و مجلس خود را هم نداشتیم ولی امروز به جایی رسیدیم که در نظم نوین بین‌المللی حرفی برای گفتن داریم.

وی ادامه داد: ما همه این پیشرفت‌ها و سربلندی‌ها را مدیون شهیدان 17 شهریور هستیم تا بدون هیچ عذر و بهانه‌ای و همه این‌ها را باید بدون هیچ عذر و بهانه‌ای بپذیریم. زیرا جوانان ما نیز بدون هیچ عذر و بهانه‌ای در آن زمان مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کردند که توسط ابرقدرت‌ها حمایت می‌شد. آن‌ها با دستان خالی ایستادگی کردند و خداوند بزرگ این پیروزی را به ما اعطا کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به وضعیت کشور در زمان پهلوی افزود: در آن زمان آمریکایی‌ها علاوه بر این‌که بر ما حاکمیت داشتند نفت ما را هم غارت می‌کردند هم‌چنین شوروی در وضعیتی که مردم خودمان به گاز نیاز داشتند گاز ما را غارت می‌کرد. در همین حال چینی‌ها هم حامیان آن‌ها بودند و وقتی در 17 شهریور حکومت شاه دست به آن کشتار وحشیانه زد دیدیدم که نخست‌وزیر چین پیام دوستی برای شاه فرستاد.

نقدی ادامه داد: در آن روزهایی که استکبار بر ما حاکم شده بود و ابرقدرت‌ها از آن حمایت می‌کردند جا داشت تا علیه استکبار مبارزه کنیم و امروز پس از گذشت 36 سال از آن واقعه باز هم این حادثه در جای دیگری تکرار شد.

رییس بسیج مستضعفین با اشاره به کشتار مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی، گفت: کشتار کودکان معصوم غزه، 17 شهریور انقلاب جهان اسلام بود. زیرا ملتی با دست خالی و امکانات محدود به مقابله با رژیمی پرداختند که چهارمین ارتش مجهز جهان را دارد و در سرزمینی به اندازه یک محله هستند. غزه آن قدر کوچک است که اگر در یک طرف آن بر بالای یک برج دیده‌بانی بروی می‌توانی فرد دیگری را در آن سوی غزه مشاهده کنی.

ادامه دارد...

کد N491241