فرمانده نیروی زمینی ارتش:

10 هزار نفر از کارکنان نیروی زمینی صاحب خانه شده‌اند

ارتش جمهوري اسلامي ايران

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: 10 هزار نفر از کارکنان نیروی زمینی صاحب خانه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، سرتیپ احمدرضا پوردستان صبح امروز 17 شهریور ماه در آئین افتتاح پروژه 232 واحدی شرکت تعاونی مسکن فدک ارتش جمهوری اسلامی در مشهد گفت: نحوه خانه‌دار شدن کارکنان در ارتش از وظایفی است که در قانون تعاون ارتش تعریف شده و شرکت‌های خانه‌سازی را از این حیث زیر نظر خود قرار داده است.

وی افزود: این شرکت‌ها پروژه‌های زیادی را در حال حاضر در دست اجرا دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به پروژه 20 هزار واحدی ارتش در چیت‌گران اشاره کرد.

پوردستان با اشاره به فعالیت دوسوم ارتش در نیروی زمینی اظهار کرد: گستردگی این نیروها باعث شده است بنیاد تعاون آجا نتواند تمامی این نیروها را پوشش دهد و به همین دلیل نیروی زمینی وارد کار شده و بیش از 90 تعاونی در این زمینه در حال فعالیت است که خدمات زیادی تاکنون ارائه کرده‌اند.

وی به پروژه 5000 واحدی پردیس کرمانشاه و پروژه 3000 واحدی گل نرگس اصفهان به عنوان برخی از پروژه‌های بزرگ در حال ساخت توسط تعاونی‌های مسکن نیروی زمینی اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از 15 هزار نفر توسط این تعاونی‌ها صاحب تسهیلات زمین و بیش از 10 هزار نفر از کارکنان نیروی زمینی ارتش صاحب خانه شده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ضعف بنیه مالی اعضای تعاونی‌ها را مهمترین مشکل تعاونی‌های مسکن نیروی زمینی ارتش دانست و تصریح کرد: اگر اعضا پشتیبانی مالی نداشته باشند، تعاونی‌ها نمی‌توانند به اهداف خود برسند.

پوردستان خاطرنشان کرد: اگر شرایطی برای پشتیبانی مالی برای تعاونی‌ها ایجاد شود سرعت زیادی در روند کار آن‌ها شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تعاونی مهر فدک توس در مشهد یکی از تعاونی‌های مسکن فعال نیروی زمینی ارتش است، گفت: پروژه 232 واحدی این تعاونی با مدیریتی شایسته انجام شده و به هدف رسیده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش یادآور شد: با وجود نوسانات قیمت در سیمان و فولاد مدیریت این پروژه با برنامه‌ریزی منسجم از بروز چالش در ساخت این واحدها جلوگیری کرده است.

حجت‌الاسلام عباس مقدسیان، ارشد عقیدتی سیاسی ارتش در خراسان رضوی در این مراسم گفت: یک سوم هزینه زمین واحدهای مسکونی پروژه 232 واحدی به دلیل محدودیت‌های مالی اعضای تعاونی پرداخت نشده است.

وی اظهار کرد: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در خراسان رضوی در سال 86 برای تامین مسکن برای تعدادی از نیروهای نظامی که نقشی فعال در دوران جنگ داشته و از هیچ ارگانی خانه یا زمینی دریافت نکرده بودند، برنامه‌ریزی کرد.

مقدسیان افزود: در سال 87 زمینی به مساحت 6 هزارمتر با مساعدت تولیت آستان قدس رضوی و با 30 درصد تخفیف به قیمت 4 میلیارد و 400 میلیون تومان به این سازمان واگذار شد که هنوز یک سوم از این مبلغ به دلیل محدودیت‌های مالی اعضای تعاونی پرداخت نشده است.

ارشد عقیدتی سیاسی ارتش در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: واحدهای مسکونی پروژه 232 واحدی فدک در 10 تیپ و از 66 متر تا 111 متر در 12 طبقه ساخته شده است.

وی ادامه داد: این 232 واحد با 44 هزار متر زیربنا که 22 هزار متر آن، بنای مفید و مابقی مشترک است و با یک میلیون و 100 تا یک میلیون و 150 هزار تومان مبلغ تمام شده برای هر متر تکمیل شد.

ارشد عقیدتی سیاسی ارتش در خراسان رضوی ادامه داد: این پروژه از نظر موقعیت مکانی در مشهد بسیار مناسب و از نظر فرهنگی و نزدیکی به حرم به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها به شمار می‌رود که از این نظر خدمات بسیار خوبی به ساکنان خود ارائه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N491240