اعلام وفاداری اعضای الشباب به رهبر جدید

شورشیان گوره افراطی الشباب سودان پس از کشته شدن احمد ابوغودانی با رهبر جدید خود پیمان وفاداری بستند و اعلام کردند کشتن رهبر پیشین آن‌ها نتایج زیان باری در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه تروریستی الشباب تایید کرد، غودانی طی یک حمله هوایی نیروهای آمریکایی در روزهای گذشته کشته شده و اعلام کرد، شیخ احمد عمر ابوعبیده، جانشین او شده و قصد دارد نوع متعصبانه‌ای از شریعت را در سومالی اجرا کند.

شورشیان الشباب طی بیانیه‌ای در روز شنبه مجددا بر وفاداری خود به القاعده تاکید کردند و متعهد شدند، انتقام کشتن غودانی را خواهند گرفت.

در همین حال دولت سومالی نیز که در تلاش برای بازسازی کشوری است که با بیش از دو دهه درگیری پاره پاره شده، اعلام کرده است دولت در مقابل اقدامات تلافی جویانه ساکت نخواهد ماند.

شیخ عبدالعزیز ابومصعب، سخنگوی عملیات نظامی الشباب در بیانیه‌ای صوتی گفت: ما جنگجویان الشباب وفاداری خود را نسبت به رهبر جدیدمان اعلام می‌کنیم. الشباب که توسط مرحوم شیخ ابوزبیر(غودانی) پایه‌گذاری شد یک نیروی گسترده است که در غرب آفریقا از مسلمانان دفاع می‌کند.

الشباب پیشتر به کشورهای عضو سازمان امدادرسانی سازمان ملل در سومالی حمله کرده بود. در دوره رهبری غودانی نیروهای الشباب در سال گذشته طی یک حمله فاجعه آمیز به یک مرکز خرید در نایروبی اعلام کردند که این حمله با هدف تنبیه کنیا به دلیل کمک کردن به نیروهای امدادرسان سازمان ملل بوده است. این حمله 67 کشته برجای گذاشت.

همچنین در سال 2010 این گروه مسئولیت بمب گذاری در یک مجموعه ورزشی در اوگاندا را برعهده گرفت؛ اوگاندا نیز از جمله کشورهایی بود که به نیروهای امدادرسان سازمان ملل در سومالی کمک می‌کرد.

سخنگوی الشباب در ادامه بیانیه صوتی خود گفت: ما از تمام مسلمانان در هر نقطه‌ای از جهان می‌خواهیم تا با خون،‌ ثروت و دعاهایشان به دین‌شان کمک کنند.

مامن نیروهای الشباب شرق و مرکز سومالی است؛ جایی که نیروهای آفریقایی و ارتش سومالی حملات جدیدی را برای بازپس گیری این مناطق آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N491166