نیروی هوایی یمن مواضع مخالفان در شمال این کشور را بمباران کرد

یمن,مخالفان,نیروی هوایی

تهران - ایرنا - جنگنده های نظامی یمن صبح دوشنبه با انجام چهار ˈسورتی پروازˈ، مواضع افراد مسلح گروه ˈانصاراللهˈ در استان ˈجوفˈ در شمال این کشور را بمباران کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه 'القدس العربی' چاپ لندن، جنگنده های یمن برای دومین روز متوالی مراکز تجمع و مواضع افراد مسلح گروه 'حوثی ها' در منطقه 'الغیل' را مورد حمله قرار دادند که در اثر آن دهها نفر نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش، در همین راستا یک مقام مسوول یمنی که خواست نامش فاش نشود، گفت: درگیری های شدیدی بین ارتش یمن از یک سو و 'کمیته های مردمی' و افراد مسلح حوثی از سوی دیگر در منطقه الغیل، امروز نیز ادامه داشت .

به گفته مقام مزبور ، ارتش یمن در درگیریهای شدید نظامی دیشب مواضع راهبردی که حوثی ها در دو روز گذشته بر آنها مسلط شده بودند، بازپس گرفت.

مقام یاد شده افزود: در درگیری های یکشنبه و شنبه شب شش نفر از اعضای کمیته های مردمی زخمی شدند و شمار دیگری در این درگیری ها نیز مجروح شدند.

گروه حوثی ها و کمیته های مردمی در هفته های اخیر اعتراضات مسالمت آمیزی نیز در صنعا پایتخت یمن تدارک دیده اند و خواهان استعفای دولت انتقالی و لغو افزایش بهای سوخت در این کشور شده اند .

خاورم ** 1487 **1651
کد N490957