رحمانی فضلی:

مناطق مرزی ما در مقابل تبلیغات داعش بسیار هوشیار هستند/ برای معاونت سیاسی 3 گزینه مد نظر است

دولت

وزیر کشور با اشاره به دستگیری چند تبعه افغانی و پاکستانی در مرزهای کشور گفت: خوشبختانه مرزهای ما در امنیت کامل بسر می برند و مردم مناطق مرزی ما در مقابل تبلیغات گروهک داعش بسیار هوشیار هستند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداریهای سراسر کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه امروز گفت:امروز معاونین سیاسی و امنیتی استانداری های سراسر کشور گردهم آمده بودند و ما هر چند ماه یک بار با این معاونت ها جلسه برگزار می کنیم و آخرین شرایط کشور را مورد بررسی قرار می دهیم.

وی افزود: با توجه به شرایط کشور و ناپایداری در مرزهای شرقی و غربی بیشترین محور موضوعات امنیت در مناطق مرزی بود و خوشبختانه مرزهای ما در آمادگی کامل قرار دارند و در این جلسه با استانداران یک بار دیگر مسائل منطقه را مرور کردیم.

وزیر کشور  در پاسخ به سئوالی در خصوص شوراها گفت: در وزارت کشور معتقد هستیم قوانین شوراها نیاز به بازنگری دارد و آسیب هایی در خصوص قانون شوراها وجود دارد.

رحمانی فضلی تشکیل کارگروه شوراها  و شهرداری در وزارت کشور اشاره کرد و گفت: این کارگروه در مسیر قانون قوانین را بررسی می کند و برخی مواردی را اضافه یا حذف می کند.

وزیر کشور در پاسخ به سئوالی درباره زمان برگزاری انتخابات میاندوره ای مجلس در برخی از حوزه ها گفت: وزارت کشور آمادگی برگزاری انتخابات میاندوره ای مجلس را دارد که البته نیاز به هماهنگی و نظر شورای نگهبان داریم اگر  شورای نگهبان آمادگی داشته باشد انتخابات را برگزار می کنیم.

وی درباره گمانه زنی هایی مبنی بر سربازگیری داعش در داخل ایران تصریح کرد: سربازگیری وجود ندارد البته این به معنای آن نیست که نخواهند تبلیغات نکنند. این گروهک تروریستی در فضاهای مجازی  به خوبی تبلیغات می کنند.

وی افزود: اما مردم ما بخصوص در مناطق مرزی از هوشیاری کامل برخوردار هستند  و داعش در عراق به موفقیت نرسیده است.

رحمانی فضلی از دستگیری چند تبعه افغانستانی و پاکستانی در  هنگام ورود به مرزهای کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه مرزهای ما در امنیت و آمادگی کامل هستند.

وی در معرفی معاون سیاسی وزارت کشور گفت: ما سه گزینه را مد نظر داریم و همچنان در حال مشورت هستیم.

رحمانی فضلی درباره آخرین وضعیت دانایی فر اظهار داشت: اطلاع جدیدی نداریم اما نیروهای امنیتی و فعالان دیپلماسی  دارند فعالیت می کنند.

وزیر کشور همچنین درباره کارگروه دولت، مجلس و احزاب تصریح کرد: جلسات ما همچنان ادامه دارد و دکتر افتخاری سرپرست این کارگروه است و از گروهها و طیف های مختلف سیاسی در این جلسات حضور می یابند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره قصد داعش برای ورود به مرزهای ایران گفت: برنامه ای که آنها اعلام کردند قصد دارند در سطح وسیعی و حتی تا هند پیشروی ادامه دهند. حتما ورود به ایران نیز جزو برنامه هایشان است و این را در صحبت ها و اعترافتشان نیز اشاره کرده اند.

رحمانی فضلی تاکید کرد: اما قدرت جمهوری اسلامی ایران بیش از این است که یک گروهک تروریستی امنیت آن را مخل کند.

وی همچنین درباره دستاوردهای سفر دولت به مشهد نیز گفت: این سفر ، سفر خوب و موثری بود و مهمترین مسئله بحث حاشیه نشینی ها بود که مقرر شد ظرف سه سال آن را ساماندهی کنیم.

به گفته وزیر کشور، بررسی مسائل حوزه آب و سدها ، حمل و نقل داخلی و مترو مشهد و برقی کردن راه آهن تهران – مشهد از مسائل مطرح شده در این سفر دولت بوده است.