نخست وزیر هشدار داد؛

راست‌های افراطی فرانسه در آستانه "دروازه‌های قدرت"

نخست وزیر فرانسه در اظهارنظراتی صریح درباره آشفتگی در حزب چپ کشورش گفت، حزب راست گرای "جبهه ملی" در آستانه "دوازه‌های قدرت" است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه در پی هفته‌ها آشفتگی در حزب سوسیالیست حاکم که با نتایج یک نظرسنجی به اوج خود رسید، هشدار داد. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که مارین لوپن، رئیس حزب راست گرای جبهه ملی در انتخابات سال 2017 پیروز می‌شود.

والس در هشدار خود گفته است احزاب چپ در سراسر اروپا باید رویکرد خود را تغییر دهند.

وی در اظهارات خود دراین باره گفت: برای اینکه شنیده شویم ما باید متفاوت عمل کنیم، باید متفاوت سخن بگوییم.

وی افزود: ما می‌دانیم هزینه شکست فاجعه بارمان چه خواهد بود. در فرانسه راست‌های افراطی در آستانه دروازه‌های قدرت هستند و من به عنوان یک عضو از حزب چپ، هرگز استعفا نمی‌دهم چرا که اولین کسی خواهم بود که ضربه می‌خورم!

و این اقدام همچنین شاید یک ضربه وحشتناک و کاری بر پیکره اروپا وارد کند.

تنش‌ها در حزب سوسیالیست در پی بحران‌های اقتصادی فرانسه که منجر به ترمیم و تغییر دولت و کابینه شد افزایش یافته است.

تنش‌ها در این حزب در 16 سپتامبر زمانی که کابینه والس باید از مجلس رای اعتماد بگیرد به اوج خود خواهد رسید.

والس درباره رای گیری در مجلس و رای اعضای چپ گفت: همه باید به پاخیزند و به مسئولیت خود در جهت پیشگیری از یک بحران دولتی عمل کنند. پیش بینی شده که لوپن در انتخابات آتی 32 درصد از آرای دور اول را به دست خواهد آورد و پیروز دور دوم خواهد شد. آیا این چیزی است که ما می‌خواهیم؟ یا نیاز داریم که کشور را به وضعیت پیشین خود بازگردانیم؟

شواهد حاکی از این است، حزب سوسیالیست و احزاب چپ در انتخابات آتی شانسی نخواهند داشت. با این حال طبق آخرین نظرسنجی لوپن در مقابل نیکولاس سارکوزی، رئیس جمهوری سابق یا نامزدهایی از احزاب راست میانه شکست خواهد خورد.

انتهای پیام

کد N490864