53 عضو گروه طالبان در افغانستان کشته شدند

کابل,وزارت کشور,افغانستان

کابل- ایرنا- منابع دولتی در افغانستان اعلام کردند که 53 عضو گروه طالبان در درگیری های 24 ساعت گذشته با نیروهای ارتش و پلیس افغانستان کشته و 11 تن از آنان زخمی شدند.

وزارت کشور افغانستان روز دوشنبه اعلام کرد که در عملیات نیروهای پلیس در استان های کنر، بغلان، قندوز، قندهار، میدان وردک، غزنی، خوست، هلمند و نیمروز 35 تن از اعضای گروه طالبان کشته، 6 نفر زخمی و 6 تن دیگر بازداشت شدند.

در بیانیه وزارت کشور افغانستان هم چنین آمده است که در عملیات مختلف نیروهای پلیس علیه طالبان تعدادی سلاح و مهمات به دست نیروهای افغان افتاد و 7 عدد بمب کنار جاده نیز کشف و خنثی شد.

وزارت دفاع افغانستان نیز روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که 18 تن از افراد طالبان در درگیری با نیروهای ارتش این کشور در مناطق مختلف کشته و 5 تن دیگر از آنان زخمی شدند.

براساس بیانیه وزارت دفاع افغانستان در شبانه روز گذشته نیروهای ارتش این کشور 70 عدد بمب جاسازی شده را در کنار جاده های مختلف کشف و خنثی کردند.

وزارت دفاع افغانستان در این بیانیه هم چنین از کشته شدن 6 سرباز ارتش این کشور در درگیری با شبه نظامیان طالبان و یا بر اثر انفجار بمب های کنار جاده ای خبر داد.

آساق*5*291*1446
کد N490658