در چارچوب عادی سازی روابط ؛

برای نخستین بار/ پرواز حجاج فلسطینی از فرودگاه بن گوریون به جده عربستان

حجاج,فلسطین اشغالی,عربستان سعودی

غزه - ایرنا - حجاج فلسطینی ساکن سرزمین های اشغالی فلسطین در سال 1948برای نخستین بار از 67 سال قبل تاکنون بطور مستقیم از فرودگاه اللد ˈبن گوریونˈ در فلسطین اشغالی به فرودگاه جده در عربستان سعودی منتقل می شوند.

به گزارش ایرنا از غزه، در سال های گذشته حجاج فلسطینی با دریافت ویزاهایی که فقط برای یک بار سفر اعتبار داشت از راه های زمینی وارد اردن و از طریق این کشور عازم عربستان سعودی برای انجام مناسک حج تمتع می شدند.

اما امسال وضع متفاوت شده است، حجاج فلسطینی از فرودگاه اللد 'بن گوریون' عازم فرودگاه بین المللی ملک علیای امان پایتخت اردن و سپس راهی فرودگاه جده در عربستان سعودی می شوند.

ناظران این اقدام را در چارچوب روند عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با عربستان سعودی ارزیابی کرده اند.

'ابراهیم میلاد' صاحب آژانس هواپیمایی اردنی 'میلاد گفته است که این تصمیم با هماهنگی مسئولان هواپیمایی رژیم صهیونیستی، اردن و عربستان سعودی اتخاذ و تمام موافقت های لازم برای انتقال حجاج فلسطینی از جمله تایید وزارت ادیان این رژیم اخذ شده است.

میلاد افزود: از 23 تا 26 ماه جاری سپتامبر(شهریور) 766 حاجی فلسطینی ساکن سرزمین های اشغالی سال 1948 عازم عربستان سعودی می شوند.

عربستان سعودی برغم اینکه گفته می شود با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک ندارد، با این تصمیم هیچگونه مخالفت نکرده است.

در فلسطین تاریخی که از سال 1948 تاکنون تحت اشغال صهیونیست ها قرار دارد، حدود یک میلیون و 200 هزار نفر فلسطینی زندگی می کنند که اکثریت آنها مسلمان هستند.

خاورم *(5)*387*1324/1275
کد N490606