درگیری فلسطینی‌ها با پلیس اسرائیل در قدس شرقی

فلسطين

ده‌ها تن از فلسطینی‌ها در قدس شرقی در اعتراض به شهادت محمد سنقرط، نوجوان 16 ساله فلسطینی دست به تظاهرات زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان در وادی الجوز، نزدیک دیوار شهر قدیمی اقدام به پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به سمت خودروهای عبوری کرده و پلیس ضد شورش نیز با شلیک گلوله‌های پلاستیکی به آن‌ها پاسخ داد. این درگیری‌ها تا بامداد امروز (دوشنبه) به طول انجامید.

رادیو سراسری اسرائیل گزارش داد که فلسطینیان با پرتاب سنگ، نظامیان صهیونیست را هدف حمله قرار دادند که در پی این اقدام دلیرانه دو تن از آنان زخمی شدند.

این منبع افزود: خسارت‌های سنگینی به جایگاه سوخت در محله تل فرانسوی وارد شد، این اقدام پس از آن صورت گرفت که اعتراض کنندگان بطری‌های آتش زا به سوی آن پرتاب کردند.

محمد سنقرط 16 ساله در جریان یک تظاهرات که هفته پیش صورت گرفت به خاطر جراحت سرش در بیمارستان بستری شد اما جزئیات اینکه وی چگونه مجروح شده بود مورد مناقشه است.

عبدالمجید، پدر این نوجوان 16 ساله گفته که پسرش به ضرب گلوله پلاستیکی پلیس به سرش مجروح شده اما پلیس اسرائیل اعلام کرد که این نوجوان ابتدا از ناحیه پا مجروح شده و حین فرار به زمین افتاده و سرش آسیب دیده است.

جنازه این نوجوان به پزشکی قانونی در تل‌آویو منتقل شد و بازرسان پلیس در وزارت دادگستری اسرائیل در حال بررسی پرونده هستند.

انتهای پیام

کد N490520