با حضور امیرعبداللهیان در پرتوریا؛

برگزاری کمیته مشترک سیاسی ایران و آفریقای جنوبی

سیاست خارجی

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که برای شرکت در پنجمین کمیته مشترک سیاسی تهران – پرتوریا به آفریقای جنوبی سفر کرده است ، پس از رایزنی با مقامات پارلمانی آفریقای جنوبی عصر روز یکشنبه از کیپ تاون برای حضور در اولین دور گفتگوهای سیاسی عازم وزارت امور خارجه آفریقای جنوبی در پرتوریا شد .

به گزارش خبرگزاری مهر ، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که برای شرکت در پنجمین کمیته مشترک سیاسی تهران – پرتوریا به آفریقای جنوبی سفر کرده است ، پس از رایزنی با مقامات پارلمانی آفریقای جنوبی عصر روز یکشنبه از کیپ تاون برای حضور در اولین دور گفتگوهای سیاسی عازم وزارت امور خارجه آفریقای جنوبی وارد پرتوریا شد .

قرار است کمیته مشترک سیاسی جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی صبح امروز دوشنبه برگزار شود .

امیر عبداللهیان علاوه بر دیدار با خانم ماشه بانه وزیر امور خارجه و همچنین همتای آفریقای جنوبی خود، با معاونین وزارتخانه های اقتصادی ، فرهنگی ، کشاورزی و انرژی این کشور جداگانه دیدار و در خصوص راه های توسعه و گسترش روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد .

امیر عبداللهیان همچنین قرار است در سفر به کشور زیمبابوه با مقامات عالیرتبه این کشور درخصوص روند مناسبات دوجانبه و همچنین مسائل مورد علاقه مشترک گفتگو نماید .