یک فعال دانشجویی:

با تعیین سیاست‌های کلی وزارت علوم، تغییر وزیر مشکلی بوجود نمی‌آورد

تشكل دانشجويي,وزارت علوم,سال تحصيلي جديد

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد: اولویت اول قبل از انتخاب وزیر تبیین سیاست‌های کلی برای وزارتخانه علوم و تحقیقات است. اگر این سیاست‌ها مشخص شود با تغییر وزیر مشکلی پیش نمی‌آید.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد: اولویت اول قبل از انتخاب وزیر تبیین سیاست‌های کلی برای وزارتخانه علوم و تحقیقات است. اگر این سیاست‌ها مشخص شود با تغییر وزیر مشکلی پیش نمی‌آید.

هادی ذوالفقاری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: یکی از بخش‌های اساسی مربوط به دولت بخش فرهنگ است و سیاستگذاری‌هایی که باید در این حوزه انجام شود. بارزترین نماد فرهنگ، دانشگاه‌ها و فضای دانشجویی است. این سال دوم است که با حضور دولت آقای روحانی دانشگاه کار خود را در سال تحصیلی جدید با سرپرست شروع می‌کند.

وی ادامه داد: این جریان نشان می‌دهد که دست‌هایی در پشت پرده هستند که نمی‌خواهند دولت تدبیر و امید کارهای فرهنگی خود را پیش ببرد. بارزترین این دست‌اندازی‌ها را در استیضاح یکی از مجرب‌ترین اساتید دانشگاه دیدیم.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی افزود: برای ما این استیضاح در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها بسیار معنادار بود. ما از دولت تقاضا داریم با وجود تمام این تخریب‌ها در بخش فرهنگ به ویژه دانشگاه سیاست‌های خود را تغییر دهد.

وی با تاکید بر ضرورت تبیین سیاست‌های کلی در حوزه دانشگاه‌ها، گفت: اگر این سیاست‌ها مشخص شود دیگر فرقی نمی‌کند که سرپرست بر سر کار باشد یا یک وزیر. با این کار دست تخریب‌گران هم از فضای دانشگاهی کوتاه می‌شود.

ذوالفقاری با اشاره به انتظارات جامعه دانشجویی از سرپرست فعلی وزارت علوم، خاطرنشان کرد: جامعه دانشگاهی انتظار دارد سرپرست بدون توجه به هیاهو، حواشی و تنگناهایی که در آینده با آن روبرو خواهد شد به مسیر خود ادامه بدهد و سیاست‌های فرهنگی که مردم در انتخابات به آن رای دادند را دنبال کند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در پایان تاکید کرد: اولویت اول نقشه راه و اولویت دوم تعیین وزیر بعدی است. ما از وزیر بعدی می‌خواهیم که بخش فرهنگی نظام را فعال کند و بتواند رابطه خوبی را بین دولت و مجلس برقرار سازد.

انتهای پیام

کد N490291