خالد مشعل: مردم نوار غزه پشتیبان مقاومت هستند

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) برای شرکت‌کنندگان در همایشی که به مناسبت پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ غزه در شهر صیدا واقع در جنوب لبنان برگزار شده بود، سخنرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اعلام کرد: پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ غزه تمامی اهداف اسرائیل از حمله به غزه را به شکست کشاند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی تصریح کرد: ملت فلسطین در نوار غزه پشتیبان مقاومت است.

وی خاطرنشان ساخت: مردم نوار غزه از مقاومت حمایت کردند و این مردم شریک نخست مقاومت در این جنگ می‌باشند. اولویت ما اعم از تشکیلات خودگردان فلسطین و سازمان آزادی‌بخش فلسطین و گروه های فلسطینی ارائه کمک های لازم به مردم نوار غزه و بازسازی این منطقه جنگ‌زده است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) یادآور شد: ما و مردم نوار غزه یکپارچه در میدان نبرد و مقاومت حضور داشتیم. ما در عرصه بازسازی و سازندگی نوار غزه همواره حضور پررنگ خواهیم داشت. مردم غزه نیازمند حمایت های کشورهای عربی و اسلامی هستند.

وی خاطرنشان ساخت: هیچ نبردی بدون ضرر و زیان نیست، ولی ضرر و زیان اصلی آن است که انسان از اصول و آرمان هایش چشم پوشی کند و اعتماد به ملتش را از دست بدهد، خسارت های مادی زمینه ساز آزادی می شود.

رئیس دفتر سیاسی حماس خواستار پرهیز از جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای، شتاب برای عینیت بخشیدن به آشتی ملی و تغییر ساختار سازمان آزادی‌بخش فلسطین شد.

خالد مشعل ضمن درخواست تدوین راهبرد یکپارچه فلسطینی، گفت: همان طوری که در عرصه مبارزه و مقاومت وحدت رویه داریم، باید در عرصه سیاست نیز وحدت و انسجام داشته باشیم.

این مقام بلندپایه حماس در خصوص تحرکات سیاسی در عرصه بین الملل یادآور شد: از هر اقدامی که موجب یکپارچگی و پایبندی هر چه بیشتر ما به اصول و آرمان های ملی‌مان می شود، حمایت می کنیم.

وی تاکید کرد: ما از هر اقدامی در جهت تعقیب و محاکمه و مجازات جنایتکاران جنگی اسرائیل حمایت به عمل می آوریم.

مشعل اظهار داشت: تحرکات سیاسی باید روند متفاوت به خود بگیرد و پذیرفتنی نیست که بر نتایج مذاکرات و وعده های دولت نتانیاهو و تبانی آمریکا و اسرائیل تکیه کنیم و نتایج و دستاوردهای نبرد العصف الماکول را نادیده انگاریم. ما همگی در اتخاذ تصمیمات سیاسی شریک هستیم.

وی تصریح کرد: ما باید راهبرد و اهداف و ابزارهای سیاسی خودمان را مشخص کنیم. تداوم همکاری امنیتی با رژیم اشغالگر قدس و کنار گذاشتن مقاومت غیرمنطقی است.

انتهای پیام

کد N490063