تاکید وزیران خارجه ایران و دانمارک بر گسترش روابط دوجانبه

ظریف,دانمارک,وزیر خارجه

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای دانمارکی خود در مشهد با اشاره به روابط تاریخی دو کشور ابراز امیدواری کرد: مناسبات تهران و کپنهاگ به جایگاه واقعی خود بازگردد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبر یکشنبه شب اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، «محمد جواد ظریف» که رییس جمهوری را در سفر به مشهد مقدس همراهی می کند، در جریان نشست خود با 'مارتین لیدگارد' تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و دانمارک دارای ظرفیت های زیادی برای گسترش روابط هستند و می توانند در زمینه های مختلف با یکدیگر همکاری کنند.

وزیر امور خارجه ایران افزود: به رغم تفاوت دیدگاه ایران و اتحادیه اروپا در برخی موضوعات حقوق بشری، طرفین می توانند در این رابطه گفت وگوهای سودمندی داشته باشند.

ظریف، افراطی گری و تروریسم در خاورمیانه و بویژه عراق و سوریه را خطری جدی برای منطقه و جهان خواند و تصریح کرد: هیچ فردی از افراطی گری و تروریسم در امان نخواهد بود و این جریان نشان داده است که به هیچ اصولی پایبند نیست.

«مارتین لیدگارد» وزیر امور خارجه دانمارک نیز در این دیدار با اشاره به اینکه آخرین سفر رییس دستگاه دیپلماسی این کشور به ایران بیش از 10 سال پیش بود، ابراز امیدواری کرد: روابط تهران و کپنهاگ با توجه به جایگاه و اهمیت ایران در منطقه و جهان در حوزه های مختلف، بیش از پیش گسترش یابد.

وزیر امور خارجه دانمارک با اشاره به نقش برجسته کشورمان در منطقه اظهار داشت: دانمارک از گسترش افراطی گری و تروریسم در منطقه خاورمیانه نگران است و بر لزوم رایزنی مداوم با تهران در این خصوص تاکید دارد.

شبس (1) 1346 **1551
کد N489981