خواهش مکرر اوباما از "عبدالله عبدالله"

تسنیم نوشت:

سخنگوی تیم عبدالله از تماس تلفنی باراک اوباما با این کاندیدا خبر داد و گفت: شب گذشته اوباما به مدت چهل دقیقه با عبدالله صحبت کرد و در این تماس تلفنی، اوباما در تأکید بر تشکیل دولت وحدت ملی بارها از جمله "خواهش می کنم" استفاده کرده است.
«فاضل سنچارکی» سخنگوی تیم «اصلاحات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، از تماس تلفنی باراک اوباما با عبدالله خبر داد و گفت: شب گذشته اوباما به مدت چهل دقیقه با عبدالله صحبت کرده است.

سنچارکی افزود: این تماس پس از آن صورت گرفت که تیم اصلاحات و همگرایی تصمیم به اعلام تصمیم نهایی خود راجع به روند سیاسی و فنی، گرفته است.

وی در صفحه فیسبوک خود نوشت: در این تماس تلفنی، اوباما در تأکید بر تشکیل دولت وحدت ملی بارها از عبارت "خواهش می‌کنم" استفاده کرده است.

به گفته سنچارکی، آمریکا با تمام توان ازحکومت وحدت ملی با اشتراک هر دو کاندیدا حمایت کرده و برای تشویق عبدالله در این خصوص چندبار از عبارت "خواهش می‌کنم" استفاده کرد.

وی ادامه داد: اوباما همچنین افزود که حاضر است برای حل مشکل موجود میان 2 کاندیدا، بار دیگر جان کری و یا رئیس دفتر خود را به افغانستان بفرستد اما عبدالله چیزی در این مورد نگفت.

گفته می‌شود به درخواست اوباما قرار است فردا دوشنبه یک بار دیگر 2 کاندیدای ریاست‌جمهوری افغانستان با یکدیگر دیدار کنند.

قرار بود امروز یکشنبه تیم اصلاحات وهمگرایی تصمیم نهایی خود را در قبال روند سیاسی وفنی اعلام کند اما تماس‌های فشرده مقامات بین المللی این تصمیم را به روز دیگر موکول کرده است.

52261

کد N489949