افخم: اراده ایران به نتیجه رسیدن مذاکرات در زمان مقرر است/ تحریم خلاف تعهد بود

تسنیم نوشت:

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده ‌که اراده جدی دارد ‌مذاکرات در زمان بندی مشخص شده به نتیجه برسند.

مرضیه افخم در گفت‌وگویی در مشهد مقدس در حاشیه جلسه شورای اداری خراسان رضوی، اظهار کرد: مذاکرات هنوز جاری است و انشاالله دوره‌های بعدی مذاکرات ادامه دارد و اکنون جمهوری اسلامی مصمم هست که مذاکرات را به توافق برساند.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: تیم مذاکره‌کننده تامین‌کننده حقوق ملت ایران است و طبق جدول زمان بندی که تعیین شده ‌ مذاکرات در سطوح مختلف انجام می‌شود و هم با کشور‌های اروپایی و در سطح کارشناسان ارشد در حاشیه مجمع عمومی برنامه است که اطلاع رسانی بیشتر همزمان با انجام هر پروژه زمانی اطلاع داده می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در مذاکرات و در حد خودمان و در اظهار نظرات علنی رویکرد خودمان را اعلام کرده‌ایم ولی این تحریم‌ها خلاف تعهدات بوده و در عین حال در ساز و کار مذاکراتی همین اعتراضات و دیدگاه دارد مطرح می‌شود و مذاکرات جاری است و اینکه آن‌ها پایبند باشند به توافقات آن‌ها را به گفت‌و‌گو دعوت کرده‌ایم، تمام این مجموعه کار‌ها در طول مذاکرات انجام می‌شود.
افخم تصریح کرد: امیدوار هستیم که مسیر مذاکرات به نزدیک شدن دیدگاه‌ها کمک کند، در عین حال جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده که اراده جدی دارد مذاکرات در زمان بندی که هست به نتیجه برسند و توافقی که تامین‌کننده منافع جمهوری اسلامی ایران باشد و تثبیت‌کننده برنامه صلح آمیز هسته‌ای شود به یاری خداوند رخ دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: در چند روز گذشته مذاکراتی با هیئت آمریکایی انجام شده ‌و یک جدول زمان بندی هم تنظیم شده که پایان هفته جاری مذاکرات با کشور‌های اروپایی هم ادامه دارد، طبق توافقی هم که به عمل آمده است در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل جلسه 1+5 جلسه در سطح وزیران انجام شود و در مجموع روند مذاکرات و مشورت‌ها ادامه دارد.

 

2323

کد N489938