هیئت دولت تصویب کرد:

تهیه طرح احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده مشهد در یک‌ماه

مشهد,سفر روحاني

جلسه هیئت دولت روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری در مشهد مقدس برگزار شد و مهم‌ترین مسایل روز کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در جلسه امروز هیئت وزیران تهیه طرح احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده مشهد در مدت یک ماه تصویب شد.

در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

تصویب سند ملی راهبردی احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده ناکارآمد شهری از جمله مصوبات جلسه امروز هیئت دولت بود. با تصویب دولت، وزارت راه و شهرسازی موظف شد با همکاری وزارتخانه‌های کشور، نیرو و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهوری و سازمان حفاظت محیط‌زیست نسبت به تهیه طرح احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد مشهد با لحاظ جنبه‌های عمران شهری، فرهنگی و اجتماعی و زیست محیطی در مدت یک ماه اقدام کند.

هیئت وزیران همچنین با اختصاص مبلغ 100 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه کمربند سبز شهر مشهد موافقت کرد.

افزایش سرمایه صندوق حرم‌های مطهر تا سقف 1000 میلیارد ریال نیز از دیگر مصوبات هیئت وزیران بود.

با تصویب دولت مبلغ 1600 میلیارد ریال بابت تسویه‌خانه فاضلاب شهر مشهد و بهسازی و احیای رودخانه کشف‌رود در مدت سه سال از سال ۱۳۹۴ اختصاص یافت.

در این جلسه همچنین اصلاح آیین‌نامه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز نیز توسط اعضای دولت به تصویب رسید.

تهاتر مبلغ ۴۰ میلیارد تومان از بدهی وزارت مسکن و شهرسازی به پیمانکاران در اجرای پروژه محور درگز، کبکان، دوغایی، قوچان از محل بند (ر) تبصره (۳) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور نیز از دیگر مصوبات جلسه هیئت وزیران بود.

انتهای پیام

کد N489923