برخورد شدید نیروهای امنیتی یمن با معترضان در صنعا

یمن,حوثی ها

تهران-ایرنا- شبکه خبری المیادین روز یکشنبه گزارش داد که نیروهای امنیتی یمن با استفاده از گلوله های جنگی به معترضان یمنی در خیابان فرودگاه در صنعاء پایتخت این کشور حمله کرده و شماری را زخمی کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی یمن برای سرکوب معترضان در خیابان فرودگاه از گلوله های جنگی استفاده کردند و برای متفرق کردن آنها به گازهای اشک آور متوسل شدند.

بر این اساس، شماری از معترضان در این درگیری ها زخمی شدند.

اعتراض کنندگان طرفدار 'عبدالملک حوثی' رهبر حوثی ها در آغاز این هفته، با برپایی چادرهای جدیدی نزدیک وازرتخانه های کشور، برق و مخابرات در صنعاء، مرحله نهایی اعتراض های خود را آغاز کردند.

اعتراض حوثی ها به رغم ، وعده 'عبدربه منصورهادی' رییس جمهوری یمن به عقب نشینی از افزایش یک سومی نرخ سوخت و تشکیل دولت جدید، همچنان ادامه دارد.

حوثی های یمن در اعتراض های اخیر با طرح مطالبات خود، خواستار کناره گیری دولت این کشور ، لغو افزایش بهای سوخت و ایجاد فضای لازم برای مشارکت سیاسی وسیع تر اقشار مختلف یمن در روند سیاسی کشور شده اند.

دوره انتقال سیاسی در یمن از زمان برکناری 'علی عبدالله صالح' دیکتاتور سابق این کشور از مسند قدرت در سال 2012، همچنان ادامه دارد .

یمن از سال 2011 و به دنبال اعتراض های مردمی گسترده که به سرنگونی حکومت 33 ساله عبدالله صالح منتهی شد، در دوره گذار سیاسی به سر می برد.

خاورم**9329 **1010
کد N489850