روحانی: اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان بدون رقابت یک شعار است

رییس جمهوری,جلسه توسعه در مشهد

مشهد- ایرنا- رییس جمهوری با بیان اینکه اقتصاد در ایران، هم دولتی است و هم انحصاری گفت: اگر رقابت نباشد، حرکتی نیست و اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان یک شعار است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان خراسان رضوی افزود : اقتصاد دولتی یک اقتصاد فشل است و روح و جان ندارد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه دنیای اقتصاد بر مبنای بخش خصوصی است ادامه داد: در شرایطی که به سر می بریم هر چه دولت کوچکتر و چابک تر شود و کار را به مردم واگذار کنیم آرامش و ثبات بیشتر فراهم می شود.

رییس دولت یازدهم تصریح کرد: دولت باید بتواند با بوروکراسی مبارزه کند و تردید نکنید که در این صورت مردم زندگی بهتری خواهند داشت.

روحانی با تاکید بر اینکه چاره ای جز کوچک کردن دولت نداریم، بخش خصوصی را به حضور فعال در توسعه کشور دعوت کرد و افزود: البته باید اعتراف کنیم که هنوز کل دولت با این شعار هماهنگ نیست. من بارها تاکید کرده ام که کار را به مردم واگذار کنید؛ یک قطار عجیب و غریب و لختی وجود دارد که باید آن را به حرکت درآورد و در این راه همه باید دست به دست هم دهیم.

رییس جمهوری اضافه کرد: تلاش من در انتخاب وزرا و استانداران این بوده است که آنهایی را برگزینیم که به این موضوع اعتقاد دارند اما چه کنیم که به این نوع زندگی عادت کرده ایم و تحول آن، راحت نیست اما خوشحالم علائمی وجود دارد که نشاندهنده شروع این حرکت است.

روحانی به جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان ها اشاره کرد و گفت: در هر استانی که می رویم جلسه ای با فعالان اقتصادی ترتیب می دهیم که البته بیشتر نمادین است و می خواهد به مردم و مسوولان استان ها اعلام کند که کار باید به دست کارآفرینان بخش خصوصی غیردولتی سامان یابد.

*خبر در حال تکمیل است

سیام(3)**1429**م.ب**1449
کد N489691