تاکید جان کری و نبیل العربی بر مقابله جدی و هماهنگ با داعش

داعش,آمریکا,اتحادیه عرب

تهران-ایرنا- وزیر خارجه آمریکا و دبیرکل اتحادیه عرب در تماس تلفنی فعالیت تروریست های داعش در عراق و سوریه را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، 'جان کری' وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با 'نبیل العربی' دبیرکل اتحادیه عرب گفت که تدابیر نظامی تنها یکی از ابعاد روند مقابله با شبه نظامیان داعش محسوب می شود.

طرفین در ادامه بر لزوم اتخاذ مواضع قاطع در ائتلاف جهانی علیه داعش تاکید کردند و عنوان شد که اقدامات برای متوقف کردن انتقال و رفتن شبه نظامیان از کشورهای جهان برای حضور در اقدامات داعش اهمیت زیادی دارد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این گفت و گوی تلفنی یادآورشد که بعد نظامی تنها یک بخش از اقدامات برای مقابله با گروه داعش است و از بین بردن تررویست ها به یک نگرش جامع نیاز دارد و اقدامی زمان بر است.

کری و العربی همچنین اعلام کردند این امر ضروری است که اقدامات برای مقابله با داعش با شرکای عرب در سطوح بین المللی، منطقه ای و حتی محلی به ویژه در حوزه های دیپلماتیک، اطلاعاتی و نظامی هماهنگ شود.

این دو مقام تاکید کردند که عراق در خط مقدم جنگ علیه داعش قرار داشته و جامعه جهانی نیز باید برای کمک به این جنگ علیه داعش متحد باشد.

گروه تروریستی داعش که دست پرورده غرب و برخی کشورهای عربی منطقه بوده، جنایات هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است.

رسانام**9234**1010
کد N489688