نبیل العربی خواستار اتخاذ تصمیم قاطع کشورهای عربی برای مقابله با تروریسم شد

اتحادیه عرب,داعش,کشورهای عربی

تهران-ایرنا- ˈنبیل العربیˈ دبیر کل اتحادیه عرب روز یکشنبه با اشاره به مشکلاتی که کشورهای عربی با آن روبه رو هستند، خواستار اتخاذ یک تصمیم روشن و قاطع از سوی این کشورها برای مقابله با حمله نظامی و سیاسی تروریسم شد.

به گزارش پایگاه خبری لبنانی 'النشره'، العربی در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو این اتحادیه در قاهره گفت: با وجود اینکه یکی از مسوولیت های اتحادیه عرب، حمایت از کشورهای عضو است و با توجه به مسایل اقتصادی و امنیتی که کشورهای عضو با آن روبه رو هستند، این اتحادیه دیگر قادر به رویارویی با مشکلات نیست و نمی تواند با تهدیدهای پیش روی کشورهای عربی مقابله کند.

دبیرکل اتحادیه عرب به اختلافات موجود در میان اعضای اتحادیه عرب اشاره و آن را یکی از مهمترین موانع پیش رو این اتحادیه برای حل مشکلات دانست.

به عقیده العربی، باید با فعال سازی ساز کارهای اتحادیه عرب، برای مقابله با چالش های پیش رو تحرکات سیاسی، امنیتی و فرهنگی گسترده انجام داد.

دبیرکل اتحادیه عرب به حوادث و تحولات اخیر در سوریه، عراق و فلسطین و سایر کشورهای عربی اشاره کرد و گفت: بزرگترین چالشی که سراسر منطقه را تهدید می کند، داعش و همه گروه های تروریستی افراط گرا هستند.

گروه تروریستی داعش که دست پرورده غرب و برخی کشورهای عربی منطقه بوده به گفته دولتمردان غرب و همپیمانان آن اکنون به عنوان خطری جدی برای حامیانش مطرح است.

رسانام**9329**1010
کد N489616