مدیرکل سابق سازمان بازرسی استان تهران:

حضور ناظر و بازرس در دستگاه‌های دولتی مانع از تحقق اهداف دستگاه‌ها نیست

سیاست داخلی

کارهای زیادی در سازمان بازرسی انجام شده اما برای این اقدامات تبلیغی صورت نگرفته و اگر جامعه و مسئولان بدانند که چقدر عملکرد این سازمان در اصلاح روش‌ها و ارتقای سلامت اداری موثر بوده همکاری شان را بیشتر خواهند کرد.

مدیرکل سابق سازمان بازرسی استان تهران تاكید كرد: حضور ناظر و بازرس در دستگاه‌های دولتی مانع از تحقق اهداف دستگاه‌ها نیست بلکه یار و یاوری برای رسیدن به اهداف و کنار رفتن حاشیه‌ها و زوائد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی راشد در مراسم تودیع خود گفت: امر نظارت و بازرسی در وهله اول ممکن است خوشایند و میمون نباشد اما این مساله امری است که خداوند بر دوش ما گذاشته است.

وی با تشکر از همکارانش در سازمان بازرسی استان تهران اظهار داشت: رفتار و تعاملات ما برای بازرسی و تلاش برای حسن اجرای امور با همکاری مسئولان بوده و اگر کار به جای سختی می‌رسید برای برخورد با نابه هنجاری‌ها و مفاسد با همکاری مسئولان و مدیران دولتی این مساله حل می‌شد.

معاون وزیر اطلاعات تاکید کرد: آنچه قانون از ما می‌خواهد اجرای قانون و توجه به رویه‌ها و بخشنامه‌های اداری است.

راشد با بیان اینکه گاهی فکر می‌شود که نظارت مانع از رسیدن دستگاه‌ها به اهداف‌شان می‌شود یادآور شد: هدف اولیه ما این است که دستگاه‌ها به اهداف‌شان برسند و نه تنها حضور ناظر و بازرس در دستگاه‌های دولتی مانع از تحقق اهداف‌شان نیست بلکه یار و یاوری برای رسیدن به اهداف و کنار رفتن حاشیه‌ها و زوائد است.

مدیرکل سابق سازمان بازرسی استان تهران در خصوص چگونگی توجه به نیروهای انسانی در دستگاه‌های دولتی تصریح کرد:باید متوجه باشیم که در کشور قانون حاکم است و امر توجه به نیروی انسانی و اقشار ضعیف دلیلی بر نابه هنجاری و قانون شکنی نیست.

وی با اشاره به زمین‌خواری در استان تهران و البرز خاطرنشان کرد: همه مسئولان کشور نسبت به این مساله توجه دارند و کارهای خوبی در این رابط صورت گرفته اما کافی نیست و نیازمند این است تا با همفکری استانداری تهران و وزارت راه و دیگر نهادهای مسئول رویه و حتی سازمان جدیدی برای مبارزه با این مساله شکل بگیرد تا منویات رهبری نیز عملی شود.

معاون وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی در سطح و کیفیت خوبی قرار گرفته است ابراز داشت: کارهای زیادی در سازمان بازرسی انجام شده اما برای این اقدامات تبلیغی صورت نگرفته و اگر جامعه و مسئولان بدانند که چقدر عملکرد این سازمان در اصلاح روش‌ها و ارتقای سلامت اداری موثر بوده همکاری شان را بیشتر خواهند کرد.

کد N489450