سراج خبر داد:

واریز 894 میلیارد تومان از مطالبات معوق دولت به خزانه /بدهی 350 میلیارد تومان ستاد سوخت

سیاسی

من هر نامه‌ای که به آقای روحانی نوشتم ظرف سه، چهار روز رونوشت نامه ایشان برای من آماده است و آقای جهانگیری نیز نتایج را بیان کرده‌اند/در طی یک سال گذشته 2 هزار و 527 تخلف اداری شناسایی شده است/میزان مقدار جلوگیری از تضییع بیت‌المال یک میلیارد و 119 میلیون تومان بوده و 9 هزار و 35 هکتار از اراضی بیت‌المال رفع تصرف و تخریب شده است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور از ثبت بیش از 60 هزار شکایت در سال گذشته خبر داد و گفت: 894 میلیارد تومان مطالبات معوق دولتی بوده که وصول و به خزانه واریز شده است. 350 میلیارد متعلق به ستاد سوخت بوده است که هنوز منظور نشده است. همچنین میزان مقدار جلوگیری از تضییع بیت‌المال یک میلیارد و 119 میلیون تومان بوده و 9 هزار و 35 هکتار از اراضی بیت‌المال رفع تصرف و تخریب شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناصر سراج در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید سازمان بازرسی استان تهران با تشکر از خدمات مصطفی راشد مدیرکل سابق سازمان بازرسی کل استان تهران و موثر خواندن خدمات وی گفت: ایشان با همکاران قلیل و بودجه کمی که داشتند هم در نرم افزار و هم سخت افزار موفق بودند.

وی با اشاره به خدمات علی فرهادی مدیرکل جدید سازمان بازرسی استان تهران در زمانی که وی دادستان کرج بود،اظهار داشت: هر فردی برای دادستانی کرج منصوب نمی‌شود بلکه زبده‌ترین افراد را برای دادستانی کرج انتخاب می‌کنند و من به همین جهت ایشان را انتخاب کردم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به جایگاه این سازمان در قانون اساسی تصریح کرد: بر اساس اصل 174 قانون اساسی حسن اجرای امور و اجرای صحیح قوانین بر عهده سازمان بازرسی است که اگر این دو امر به خوبی صورت بگیرد دیگر دولت مشکلی ندارد.

سراج با تاکید بر اینکه ما با دولت و بالاخص رئیس جمهور ارتباط تنگاتنگی داریم تصریح کرد: من هر نامه‌ای که به آقای روحانی نوشتم ظرف سه، چهار روز رونوشت نامه ایشان برای من آماده است و آقای جهانگیری نیز نتایج را بیان کرده‌اند. چندی پیش نیز با آقای شوشتری جلسه‌ای داشتیم و قرار شد که ایشان اقداماتی انجام دهند تا از دوباره کاری جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از افراد فرصت طلب از فرصت جابجایی مسئولین سوءاستفاده می‌کنند و از این فرصت در جهت زمین‌خواری استفاده کامل را می‌کنند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه متوجه بسیاری از این افراد شده‌ایم و سندهای بسیاری از این افراد ابطال شده است و ما از مسئولان می‌خواهیم در خصوص املاک و اموال دولتی حساسیت داشته باشند.

رئیس سازمان بازرسی با اشاره به اینکه سازمان بازرسی سه نوع بازرسی را انجام می‌دهد یادآور شد: برای شکایات مردمی سامانه‌ای درست کرده‌ایم که در سال گذشته 60 هزار شکایت شده و بیش از 90 درصد این شکایات اجرا شده و مابقی در حال اجراست.

سراج در رابطه با ارتباط سازمان بازرسی کل کشور با آمبودزمان بین‌المللی ابراز داشت: ما سعی کرده‌ایم با کشورهای زیادی ارتباط داشته باشیم و از تجربیات آنها استفاده کنیم ما همینک عضو هیات رئیسه آمبودزمان آسیایی و بین‌المللی هستیم.

وی در تشریح اقدامات سازمان بازرسی در طی یک سال گذشته بیان کرد: تعداد پرونده‌های بازرسی شده 9 هزار و 742 مورد بوده و ما 18 هزار و 842 پیشنهاد را به دستگاه‌های اجرایی داده‌ایم که از این تعداد پیشنهاد، 18 هزار و 572 مورد، مورد پذیرش قرار گرفته است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه در طی یک سال گذشته 2 هزار و 527 تخلف اداری شناسایی شده تاکید کرد: از این تعداد 815 تخلف کیفری شناسایی شده است.

سراج ادامه داد: 894 میلیارد تومان مطالبات معوق دولتی بوده که وصول و به خزانه واریز شده است که 350 میلیارد متعلق به ستاد سوخت بوده است که هنوز منظور نشده است. همچنین میزان مقدار جلوگیری از تضییع بیت‌المال یک میلیارد و 119 میلیون تومان بوده و 9 هزار و 35 هکتار از اراضی بیت‌المال رفع تصرف و تخریب شده است.

وی با اشاره به تصویب اساسنامه و قانون سازمان بازرسی کل کشور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با تصویب این قانون دست سازمان بازرسی کل کشور برای مناقصه‌ها،‌مزایده‌ها و اقدامات شهرداری‌‌ها و هیات‌های بدوی باز شده است.

 

کد N489246