کلنگ‌زنی"بیمارستان فوق‌تخصصی سلول درمانی ایران"

محمدی: وقف باید در راستای نیاز جامعه باشد

وقف,سازمان اوقاف,شهرداري تهران

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امروز وقف باید در راستای مسائل علمی، فرهنگی و علم روز باشد، چراکه این‌گونه مسائل نیاز امروز جامعه ما است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امروز وقف باید در راستای مسائل علمی، فرهنگی و علم روز باشد، چراکه این‌گونه مسائل نیاز امروز جامعه ما است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی همزمان با ولادت فرخنده امام رضا (ع) در مراسم کلنگ‌زنی "نخستین بیمارستان فوق تخصصی سلول درمانی ایران و پژوهشگاه رویان" که در خاورمیانه بی‌نظیر است، اظهار کرد: خدا را شاکریم که در چنین روز مبارکی توانستیم شاهد یک اتفاق مبارک باشیم. این‌گونه اتفاقات جز در سایه وحدت، همدلی و هم‌افزایی تمامی ارگان‌ها حاصل نمی‌شود.

وی ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری برای پیشرفت کشور باید تمام ارگان‌ها و نهادها با یکدیگر همدلی و همکاری داشته باشند. امام خمینی (ره) همواره تذکر می‌دادند که خداوند می‌فرماید برای رسیدن به سعادت به صورت فردی و جمعی قیام کنید. جز در سایه همدلی نمی‌توانیم به پیشرفت برسیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته که خدمت ریاست محترم پژوهشگاه رویان و شهرداری تهران رسیدیم بنا شد که از سرمایه‌های وقف در راستای خدمت به هموطنان بهره ببریم. این یک افتخار ملی و بین‌المللی برای جامعه ما محسوب می‌شود.

محمدی گفت: در چنین زمانی استفاده از امکانات وقف برای پیشرفت جامعه می‌تواند بسیار کارآمد باشد. این موقوفه سال‌ها بود که بدون کارآیی و استفاده مانده بود ولی اکنون تأسیس این مجتمع درمانی، تحقیقاتی و آموزشی می‌تواند کمک بسیار زیادی به جامعه علمی کشور کند.

وی تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری وقف این‌گونه کارها می‌تواند در عرصه بین‌المللی کارآمد باشد. امیدوارم ما هم بتوانیم در این راستا به شهرداری و موسسه رویان کمک شایانی کنیم. من در همین‌جا اعلام می‌کنم که هر ارگان و هر نهادی که بخواهد کارهای علمی، پژوهشی و تحقیقاتی داشته باشد سازمان امور خیریه به آنها کمک می‌کند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: وقف امروز باید در راستای مسائل علمی، فرهنگی و علم روز باشد. چرا که این‌گونه مسائل نیاز امروز جامعه ما است. خوشبختانه سال گذشته مجلس شورای اسلامی اوراق وقفی را تصویب کرد که این اوراق به مردم جامعه نشان داد که وقف فقط متعلق به متمکنین نیست بلکه همه افراد می‌توانند از آن بهره ببرند. این اوراق وقفی از 100هزار تومان تا بی‌نهایت شروع می‌شود.

محمدی یادآور شد: در سال 92 در عرصه سلامت در استان‌های تهران و شیراز پیشرفت‌هایی داشتیم که بیمارستانی برای بیماران سرطانی احداث شد. این‌گونه خدمات می‌تواند ادامه‌دار باشد. وقف سرمایه‌ای است که همگان می‌توانند از آن بهره ببرند و به نوعی صدقه جاریه است.

وی ادامه داد: ما باید وقف را در سطح کشور عمومی کنیم. امام خمینی (ره) در وصیت‌نامه خود عنوان کرد که مردم زمان ما بهترین و برترین مردمان هستند، حتی از مردمان زمان رسول‌الله و حضرت علی (ع) نیز بهتر هستند و این ما هستیم که باید به آنها خدمت‌رسانی کنیم و من از همین جا از جهاد دانشگاهی، موسسه رویان و شهرداری تهران تشکر می‌کنم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که در موقوفه آرش در شرق تهران برگزار شد، طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، قالیباف شهردار تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزاده رئیس اداره اوقاف تهران و جاوید شهردار منطقه 4 تهران حضور داشتند.

در پایان این مراسم یک توافق‌نامه سه جانبه بین سازمان اوقاف و امور خیریه، شهرداری تهران و جهاد دانشگاهی به امضا رسید.

انتهای پیام

کد N489215