نماینده مجلس:

طرح اصلاح انتخابات شوراها یک ماه دیگر تقدیم هیات رییسه مجلس می شود

مجلس,کمیسیون,طرح اصلاح شوراها

خمین - ایرنا- نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اصلاح انتخابات شوراها تا یک ماه دیگر تقدیم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی می شود تا در نوبت صحن علنی قرار گیرد.

'محمد ابراهیم رضایی' روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کمیسیون بعد از تعطیلات سه هفته تابستانی که یک هفته آن طی شده، طرح اصلاح قانون وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور را در دستور کار خود قرار می دهد.

وی اظهارکرد: بخش اول این طرح که قوانین مربوط به فرایند انتخابات است در جلسات تخصصی و کارشناسی بررسی شده و نتایج مثبتی از این جلسات به دست آمده است.

وی ادامه داد: فقط بخش دوم که مربوط به وظایف و اختیارات شوراها است باید در کمیسیون بررسی و بازنگری شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: مهمترین بخش نیز وظایف و اختیارات شوراها است که اکنون درامور اجرایی مناطق شهری و روستایی به معضل تبدل شده که باید در این طرح اصلاحی بطور روشن مشخص شود.

رضایی با بیان اینکه قانون انتخابات شوراها ضعف هایی داشت که با برگزاری چهار دوره انتخابات نمایان شده است، گفت: در کمیسیون تخصصی تلاش شد با دعوت از کارشناسان، مسوولان دولت بویژه وزارت کشور و دست اندرکاران برگزاری انتخابات که تجربه خوبی در این حوزه داشتند، ضعف ها در حد توان رفع شود.ک/3

7276/555/559/ 684
کد N488955