درویش پور در گفت و گو با ایلنا:

بررسی تخلفات سازمان تامین اجتماعی كهنه نشود

مجلس

مواردی از تخلفات در این گزارش تحقیق و تفحص آمده است كه باید قوه قضاییه آنها را پیگیری كند و ببیند كه با این تخلفات تا چه اندازه از لحاظ حقوقی و قضایی می‌توان برخورد كرد.

یك عضو فراكسیون رهروان ولایت خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده‌ تخلفات در سازمان تامین اجتماعی شد و گفت: نباید بررسی چنین تخلفاتی كهنه شود و مردم تصور كنند كه به پرونده افراد خاص رسیدگی نمی‌شود.

حجت‌الله درویش‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با پرونده تخلفات سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی گفت:من ندیده‌ام كه پیگیری خاصی در این مورد صورت بگیرد. از سوی دیگر بحث خاصی هم در جایی ندیدم كه پیگیری در مورد این موضوع انجام شود. ولی به طور قطع این همه هزینه و وقتی كه گذاشته شده است باید به جایی برسد.

نماینده مردم ایذه در مجلس ادامه داد: برای هر تحقیق و تفحص مبلغ قابل توجهی هزینه می‌شود كه باید در همین راستا به نتایج این تفحصات رسیدگی شود. تخلفاتی در سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته است كه جامعه هم باید در جریان قرار بگیرد كه قرار است با این تخلفات چگونه برخورد شود.

این عضو فراكسیون رهروان ولایت در ادامه یادآور شد:ما دوست داشتیم كه نتیجه تفحصات مجلس از سوی قوه قضاییه مورد بررسی قرار بگیرد اما متاسفانه ما حركتی در این راستا و برای اینكه روشنگری صورت بگیرد، ندیدیم.

درویش پور در ادامه خاطرنشان كرد: مواردی از تخلفات در این گزارش تحقیق و تفحص آمده است كه باید قوه قضاییه آنها را پیگیری كند و ببیند كه با این تخلفات تا چه اندازه از لحاظ حقوقی و قضایی می‌توان برخورد كرد. اگر هم این تخلفات قابل برخورد نیستند باید به جامعه اطلاعات لازم در مورد آن داده شود تا افكار عمومی بیش از این در انتظار نمانند.

به گفته وی بررسی این تخلفات در قوه قضاییه در یك سال اخیر می‌بایست به جایی رسیده باشد چراكه افكار عمومی منتظر آن هستند كه رسیدگی لازم به تخلفات آقای مرتضوی در پرونده تامین اجتماعی صورت بگیرد.

این نماینده مجلس با تاكید بر اینكه اگر رسیدگی‌های لازم صورت نگیرد گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی لوث می‌شود، یادآور شد:با چنین رفتاری افكار عمومی تصور می‌كنند كه مسئولان قوه قضاییه بنای پیگیری این تخلفات را ندارند و زمانی كه اسامی برخی افراد خاص مطرح می‌شود دیگر خبری از پیگیری نخواهد بود.

درویش پور با اشاره به بررسی پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد خاطر نشان كرد: اصولا نباید شرایط به گونه‌ای شود كه پیگیری اینگونه پرونده‌ها كهنه شود. البته كه قوه قضاییه نیز با مشكلاتی نظیر کثرت پرونده ها مواجه است اما جامعه انتظار دارد كه رسیدگی به این پرونده‌های تخلف جدی باشد.

کد N488582