بررسی اقدامات داعش محور گفت‌وگوی جان کری با نبیل العربی

وزیر امور خارجه آمریکا با دبیرکل اتحادیه عرب درباره اقدامات داعش و پیش از دور آتی مذاکرات درباره این گروه تروریستی به مذاکره پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کری،‌ وزیر امور خارجه آمریکا و نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب درباره ضرورت همکاری این اتحادیه و اعضای آن در انجام اقدامی فوری و تشکیل ائتلافی قدرتمند به منظور مقابله با داعش به گفت‌وگو پرداختند.

یکی از مقام‌های وزارت امور خارجه آمریکا گفت: این دو مقام ارشد همچنین درباره اهمیت انجام اقدامی فوری به منظور توقف اقدام شبه‌نظامیان خارجی برای پیوستن به داعش، مقابله با تامین مالی برای این گروه تروریستی و جلوگیری از اقدامات تشویقی این گروه به گفت و گو پرداختند.

وی ادامه داد: نبیل العربی و جان کری همچنین توافق کردند که عراق یکی از خطوط مقدم در مقابله با داعش است و عراق، آمریکا، کشورهای منطقه و جامعه بین الملل باید با یکدیگر برای مقابله و رویارویی با تهدید داعش همکاری کنند.

دولت بغداد پیشتر از تصمیم باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در تشکیل یک ائتلاف بین المللی در مقابله با شبه‌نظامیان که یک پیام محکم و قاطع محسوب می‌شود، مورد استقبال کرده بود.

اوباما در جریان نشست ناتو در ولز، انگلیس در روز جمعه خواستار یک ائتلاف گسترده برای شکست داعش شد.

انتهای پیام

کد N488412