رهبر جریان سلفی اردن:

هیچ ارتباطی میان ما و تروریستهای داعش وجود ندارد

اردن,سلفی,داعش

تهران - ایرنا - ˈمحمد شلبیˈ معروف به ˈابوسیافˈ رهبر ˈجریان سلفیˈ اردن وجود هر گونه رابطه یا ارتباط تشکیلاتی میان این جریان و گروهک تروریستی ˈداعشˈ را رد کرد .

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اینترنتی روزنامه 'القدس العربی' چاپ لندن، ابوسیاف مدعی شد که جریان سلفی اردن از هرگونه اقدام منافی با تعالیم اسلام و یا اقدامی که چهره آنها را در جهان مخدوش کند، مبرا است .

وی خاطرنشان کرد : ما دنباله رو مواضع 'عصام البرقاوی' ملقب به 'ابومحمد مقدسی' نظریه پرداز جریان سلفی هستیم .

بر اساس این گزارش، مقدسی تقریبا سه ماه پیش پس از آزاد شدن از زندان در اردن در صفحه شخصی خود در 'فیسبوک' از گروهک تروریستی داعش انتقاد کرد و نوشت که به اندیشه عناصر این گروهک اطمینان ندارد .

ابوسیاف 47 ساله یکی از برجسته ترین رهبران جریان سلفی در اردن است و در شهر 'معان' در 280 کیلومتری جنوب 'امان' پایتخت این کشور ساکن است .

ابوسیاف در سال 2002 در جریان ناآرامی های شهر معان به اتهام قاچاق اسلحه به زندان محکوم شد، اما مشمول عفو شاه اردن در مورد بازداشت شدگان این شهر شد و از زندان رهایی یافت.

مقامات اردن تقریبا در سه ماه گذشته هر کس را که نسبت به گروهک تروریستی داعش اعلام وفاداری کرده ، بازداشت کرده اند.

آنها در همین راستا هفت نفر را در اردوگاه 'حطین' در شهر 'زرقاء' در سی کیلومتری شرق امان بازداشت کردند .

البته در مورد شمار عناصر بازداشت شده داعش در اردن گزارش دقیقی وجود ندارد . مقامات اردن همچنین تعدادی از جنگجویان داعش را که از نبرد در سوریه به کشور خود بازگشته اند ، بازداشت کرده اند.

مقامات سیاسی و امنیتی اردن در اظهارات خود خطر گروهک تروریستی داعش در این کشور را کم اهمیت جلوه می دهند .

در همین راستا 'حسین المجالی' وزیر کشور اردن دو ماه پیش در دیدار با نمایندگان پارلمان این کشور تاکید کرد: ما از خودروهای بکار گرفته شده توسط داعش جهت ایجاد ترس و وحشت در سوریه و عراق بیمناک نیستیم .

خاورم ** 1487 **1651
کد N488261