وابسته نظامی سفارت پاکستان در ایران اعلام کرد

طراحی برنامه برای افزایش سطح روابط میان ایران و پاکستان

ايران,پاكستان

وابسته نظامی سفارت پاکستان در ایران گفت: با وجود فراز و نشیب‌های بسیار در روابط ایران و پاکستان هر دو کشور خواهان افزایش و بهبود سطح روابط با یکدیگر هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سرتیپ ممتاز در مراسم روز ملی دفاع پاکستان که شب گذشته در محل اقامت سفیر این کشور در ایران برگزار شد با اشاره به فراز و نشیب‌های روابط میان ایران و پاکستان، خاطرنشان کرد: با وجود تمام فراز و نشیب‌ها، هر دو کشور همواره تمایل به افزایش سطح روابط دوجانبه داشته‌اند.

وی گفت: اقداماتی که در سال 2014 صورت گرفت موید تمایل ایران و پاکستان برای گسترش روابط است. برای مثال می‌توان به مسافرت کشتی‌های نیروی دریایی پاکستان به ایران، مسافرت کشتی‌های نیروی دریایی ایران به پاکستان، مسافرت هیأت دانشگاه دفاع ملی پاکستان به ایران، از سرگیری آموزش نظامی و برنامه‌هایی در آینده اشاره کرد.

ممتاز با بیان این که قرار است برنامه‌هایی برای تقویت روابط دوجانبه ایران و پاکستان اجرا شود، خاطرنشان کرد: در راستای رسیدن به این هدف اقداماتی نظیر اهدای دعوتنامه به وزیر دفاع ایران، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران و فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران از سوی هموطنان پاکستانی اشاره کرد. علاوه بر آن دعوتنامه‌ای از سوی رئیس ستاد کمیته مشترک پاکستان به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به منظور مسافرت رسمی به پاکستان در سال آینده و اهدای دعوتنامه دانشگاه دفاع ملی اسلام آباد به نایب رئیس دانشگاه دفاع ملی ایران به منظور بازدید و سخنرانی در آن دانشگاه اشاره کرد.

وابسته نظامی سفارت پاکستان در ایران در پایان با اشاره به تحصیل تعدادی از دانشجویان ایرانی در موسسات نظامی مختلف پاکستان، افزود: باید بگویم که دانشجویان پاکستانی در دانشگاه نظامی پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند و به طور کلی می‌توان گفت که زمینه‌ها برای گسترش همکاری‌های دو کشور در این بخش‌ها می‌تواند بهبود یابد.

انتهای پیام

کد N488232