اسلواکی در تدارک ساخت پایگاه‌ لجستیکی برای حمایت از ناتو

رئیس جمهوری اسلواکی با پایان نشست دو روزه ناتو در ولز گفت که کشورش قصد دارد تا یک پایگاه لجستیکی در پوپراد واقع در شرق اسلواکی ایجاد کند تا از عملیات‌های ناتو پشتیبانی به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، آندری کیسکا، رئیس جمهوری اسلواکی گفت که این مرکز لجستیکی باید برای ذخیره مهمات استفاده شود تا در صورت نیاز در عملیات‌های ناتو به کار رود.

وی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: ما متعهد هستیم تا حضورمان را در مقرهای لهستان تقویت کنیم، علاوه بر این ما پیشنهاد داده‌ایم تا از فرودگاهمان در اسلیاچ و تاسیسات آموزشی در لست که هر دوی آن‌ها واقع در مرکز اسلواکی هستند برای مانورهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) استفاده شود.

علاوه بر این اسلواکی در جریان نشست هفته گذشته ناتو متعهد شد که بودجه دفاعی خود را کاهش ندهد.

هیات اسلواکی در ولز موافقت کرد تا 20 درصد از بودجه دفاعی خود را تا سال 2016 به مدرن کردن تجهیزاتش اختصاص دهد و این میزان را تا 2020 باید به 6 / 1 درصد تولید ناخالص داخلی با هدف افزایش هزینه‌های دفاعی اختصاص دهد.

رهبران 28 کشور دائمی عضو ناتو جمعه هفته گذشته توافق کردند تا روند رو به کاهش بودجه‌های دفاعی کشورهای عضو را متوقف کرده و طی دهه آتی آن را افزایش دهند.

آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل ناتو روز جمعه اعلام کرد که کشورهای عضو این ائتلاف قرار است سالانه روند هزینه‌های دفاعی خود را بازبینی کنند.

انتهای پیام

کد N488045