سخنگوی جنبش انصارالله: به دنبال حکومتی مردمی در یمن هستیم

جنبش

تهران - ایرنا - سخنگوی جنبش انصارالله یمن تصریح کرد: این جنبش خواستار حکومتی مردمی و فراگیر در یمن می باشد.

به گزارش ایرنا؛ ˈمحمد عبدالسلامˈ در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دوم سیما افزود: شورای امنیت ابزاری در دست لابی قدرت و ثروت است و امریکا و صهیونیست ها در کنار حکومتی هستند که منافع آنان را تامین کند.

وی با بیان اینکه ما می خواهیم جنبشی مسالمت آمیز داشته باشیم گفت: در مقابل استکبار جهانی با همین ابزاری که داریم می ایستیم.

عبدالسلام افزود: سرنگونی حکومت فاسد یمن و بهبود وضع معیشتی مردم این کشور از خواسته های جنبش انصاراله است.

وی گفت: فساد باید پایان یابد و طرح هایی که در مورد جابجایی مهره ها در حکومت یمن داده می شود پاسخگو نیست و ما مخالف دور زدن خواسته های مردم هستیم.

سخنگوی جنبش انصارالله با بیان اینکه طرح های ما برای اداره کشور کامل و فراگیر است افزود: همه یمنی ها مخالف ظلم و دیکتاتوری هستند.

عبدالسلام گفت: در حالیکه برخی منتظر کمک های ناچیز و با منت کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند اما این کشورها میلیاردها دلار به رژیم صهیونیستی کمک می کنند و ما کمک آنها را نمی خواهیم.

وی افزود: سران خائن برخی کشورهای عربی پول هایی را که به رژیم صهیونیستی و گروههای تروریستی می پردازند برای نابودی جهان عرب و اسلام هزینه می کنند.

سخنگوی جنبش انصارالله با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران الگوی همه مستضعفان است گفت: ما نیز می خواهیم از ملت مظلوم فلسطین حمایت و به آنها کمک کنیم.

وی با اشاره به جنایات تروریست های داعش و القاعده و رژیم صهیونیستی و حمایت ارتجاع عرب از آنها، افزود: همه برای حمایت از رژیم صهیونیستی یکی شده اند و اسلام تکفیری ها اسلام آمریکایی است.

سعداله زارعی کارشناس مسائل سیاسی نیز در این برنامه با بیان اینکه تحولات یمن در معادلات منطقه ای تاثیر مهمی دارد گفت: با توجه به ویژگی های مردم این سرزمین انقلاب یمن برای جهان عرب روح بخش است.

وی افزود: ویژگی مبارزه و سلحشوری مردم یمن موجب شده است که اگر این کشور مستقل شود وضع ویژه ای را در جهان عرب ایجاد می کند.

زارعی با اشاره به تاثیرگذاری حکومت مستقل در یمن بر اقیانوس هند و دریای سرخ گفت: اکنون انقلاب یمن آرامش را از صهیونیست ها، امریکایی ها و اروپایی ها گرفته است.

این کارشناس مسائل سیاسی ایجاد وحدت ملی، جلوگیری از دخالت خارجی و تلاش برای بهبود وضع معیشتی مردم را از ویژگی های جنبش انصاراله یمن برشمرد.

شبد**1488 **3404
کد N487888