علی سعیدی: شایسته سالاری در نظام اسلامی منافات و تضادی با رعایت حقوق شهروندی ندارد

ايران,نماينده ولي‌فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توام بودن ولایت با برائت را از اصول حاکم بر ولایت‌مداری دانست و گفت: پیوستن و چنگ زدن به ریسمان ولایت و فاصله گرفتن از هر چیز غیر از ولایت الهی معنا و مفهوم این اصل است که در دین اسلام از آن به عنوان تبری و تولی نیز یاد می‌شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی در گردهمایی استانی نخبگان و هادیان سیاسی در شهرکرد، به تشریح اصول حاکم بر ولایت مداری پرداخت و نبوت، امامت و ولایت را سه اصل حاکم در دین اسلام برشمرد و افزود: حاکمیت و تسلط بر انسان‌ها از آن ذات لایزال الهی است و هرکه به قدرتی غیر از این قدرت دست پیدا کند به یقین آن فرد غاصب و قدرتش نامشروع است.

وی تنها راه شناخت راه حق را چنگ زدن به ریسمان الهی و پیروی از رسول خدا(ص)، امام معصوم و ولی فقیه زمان دانست و گفت: اگر می‌خواهید حقانیت یک فرد و یا گروهی را بسنجید به میزان ارتباط و پایبندی آن به حاکمیت الهی و دستورات نبوت، امامت و ولایت توجه کنید.

وی پیامبران، امامان معصوم و ولی فقیه را نماد حقانیت و مسیر صحیح به سوی رستگاری دانست و گفت: هر کسی به دنبال راه حق می‌گردد باید در مسیر ائمه و انبیاء الهی قرار گیرد در غیر این صورت تباهی است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استمرار و پایبندی را یکی از اصول حاکم بر ولایتمداری دانست و گفت: ولایتمداری مقطعی و احساسی نیست، بلکه مستمر و پیوسته است؛ هرکس که ولایت رسول‌الله را قبول دارد باید ولایت امیرمومنان و اهل بیت(ع) را قبول داشته باشد و هر کس امام خمینی(ره) را قبول دارد باید ولایت مقام معظم رهبری را بپذیرد و در راه آن پایبند باشد.

وی گفت: متاسفانه مشکل امروز جامعه ما این است که در برابر کسانی که ولایت گریزی می‌کنند و ولایت را مقطعی و ساعتی کرده‌اند سکوت کرده‎ایم و در مقابل کسانی را که در طول تاریخ ولایت گریز بودند مورد انتقاد و نکوهش قرار می‌دهیم.

وی توام بودن ولایت با برائت را اصل دوم حاکم بر ولایت‌مداری خواند و از آن به عنوان عنصر گسستن از هر چه غیر خدا و پیوستن به ولایت الهی یاد کرد و گفت: پیوستن و چنگ زدن به ریسمان ولایت و فاصله گرفتن از هر چیز غیر از ولایت الهی معنا و مفهوم این اصل است که در دین اسلام از آن به عنوان تبری و تولی نیز یاد می‌شود.

سعیدی با بیان این‌که «معیار برای سنجش حق و باطل در دین اسلام مشخص است» گفت: در دین اسلام برای شناخت حق و باطل معیار و میزان مشخص شده است بر همین اساس از لباس و یا چهره افراد نمی‌توان حق و باطل را تعیین کرد.

وی گفت: متاسفانه مشکل امروز جامعه این است که افراد دم از ولایت مداری و دفاع از ولایت می‌زنند اما هیچ گونه مرز بندی با جریانات مخالف و معاند ندارند و این یک خطر و تهدید جدی برای نظام اسلامی است.

وی مخلوط شدن حق و باطل، تضعیف محور ولایت، تردید مردم، بروز اختلاف و چند دستگی در جامعه را از پیامدها و خطرات مرز بندی نکردن با جریانات معاند و ولایت مدار بدون برائت دانست.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: وای به حال آن ولایت مدارانی که دم از ولایت و رهبری می‌زنند اما فتنه گران 88 را نشناختند و گفتند همه کسانی که در این عرصه وارد شده اند پیروان امام و رهبری هستند و نباید با آنان برخورد شود.

وی در ادامه تشریح اصول حاکم بر ولایت مداری، مرزبندی با خواص و جریانات غیر خودی را از دیگر اصول دانست و گفت: نباید با کسانی که دچار استحاله فرهنگی و سیاسی و انحراف فکری و روانی نسبت به انقلاب و ارزش‌ها شده‌اند همراهی و تعامل داشت بلکه باید مرز بندی خود را صریح و شفاف بیان کرد.

وی با بیان این‌که «شایسته سالاری در نظام اسلامی منافات و تضادی با رعایت حقوق شهروندی ندارد»، گفت: کسانی باید در این نظام به جایگاه و منصب برسند که از گوشت، پوست و خون این نظام باشند و بر باورها و ارزش‌ها و گفتمان امام و رهبری اعتقاد راسخ داشته باشند.

انتهای پیام

کد N487747

خواندنی از سراسر وب