محجوب:حزب به دنبال این است قدرت به اهلش برسد

حزب مردم‌سالاري

دبیرکل خانه کارگر با بیان این‌که برای دنبال کردن مشارکت سیاسی احزاب قدرتمند نیاز است گفت: یکی از آسیب‌های مهم سیاسی ما وجود احزاب ضعیف بوده است و آنها بیش‌از آن که از حزب و استمرار نظام حزبی خود دفاع کنند به دنبال کارهای دیگر بودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)علیرضا محجوب در مراسم افتتاحیه دوازدهمین اردوی تابستانی حزب مردم‌سالاری با اشاره به این‌که حزب مردم‌سالاری نشانه‌های یک حزب حرفه‌ای را دارد گفت: برای هدایت حزب حرفه‌ای ،علم، تخصص و دانش‌ کافی و لازم حزبی باید باشد و آقای دکتر کواکبیان این مشخصه‌ها را دارا می‌باشد.

دبیرکل خانه کارگر با اشاره به مشخصه‌های یک حزب حرفه‌ای گفت، یکی از مشخصه‌های یک حزب از سایر نهادها و انجمن‌ها ایدئولوژی می‌باشد و یک حزب خوب و حرفه‌ای دنباله‌رو یک ایدئولوژی خاص است.

وی مشخصه بعدی حزب را دموکراسی حزبی دانست و گفت: دموکراسی ترجمه‌های متعددی دارد. اما ترجمه دقیق دموکراسی که در لسان مقام معظم رهبری و آقای خاتمی شاهد آن هستیم؛ مردم‌سالاری است و هم اکنون دنیا در عرصه مردم‌سالاران می‌باشد توفیق مردم‌سالاری دینی را بدون احزاب سیاسی پای‌بند در این مسیر دلخواه را نمی‌توان پیدا کرد.

وی در ادامه گفت: مردم‌سالاری به یک رفتار حزبی‌، سیاسی و حکومت‌داری نیازمند است و بدون شک محل تمرین و آمادگی برای تحقق مردم‌سالاری احزاب هستند.

دبیرکل خانه کارگر با تمجید از عملکرد حزب مردم‌سالاری گفت: جلسات متعدد و مکرر این حزب و فعالیت مستمر در عرصه سیاسی شاهد آشکاری بر پایبندی حزب مردم‌سالاری برای ترویج مردم‌سالاری است.

محجوب در ادامه به بررسی نوع نگاه به قدرت در عرصه سیاسی پرداخت و گفت: برخی به قدرت به دید بد نگاه می‌کنند. این در حالی است که بستگی دارد قدرت دست چه افرادی باشد.

وی افزود: یک عده‌ای که در جامعه عادت دارند موج‌سواری کنند بر همه مبانی قدرت حمله می‌کنند و ترویج می‌کنند رفتن به سمت قدرت امری مذموم است. این در حالی است که به طور نمونه ما در سال 57 انقلاب کردیم که قدرت را از نااهل بگیریم و به اهل بدهیم. حزب به دنبال این است که قدرت به اهلش برسد.

نماینده مردم تهران در ادامه با اشاره به آیات قرآن کریم در سوره انبیاء گفت: قدرت باید به دست صالحین سپرده شود. برای این کار افراد باید از جوانی در داخل احزاب فعالیت کنند و آماده شوند تا صلاحیت به دست آوردن قدرت را کسب کنند.

وی افزود: ظلم بزرگی در حق مردم است که کسی اگر تخصصی نداشته باشد و در جایگاه قدرت قرار بگیرد.این بدترین برخورد با قدرت است.

وی در ادامه با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین وظایف احزاب سیاسی به طور عام تلاش برای اصلاح است، گفت: حزب پدیده مظلوم ما است که گاه حتی برخی آن را محکوم می‌کنند، لذا نمی‌گویم آن را مقدس بشماریم ولی حداقل به آن احترام گذاشته شود. همانطور که در اصل 26 قانون اساسی آزادی‌ها محترم شمرده شده است.

محجوب افزود: حتی در قانون تجارت هم برای مالکان شرکت‌ها ارزش قائل شده است که می‌طلبد برای فکر و اندیشه حزبی احترام قائل باشیم تا احزاب پا بگیرد.

وی در ادامه به ویژگی‌های حزب مردم‌سالاری پرداخت و گفت: حرکت حزب مردم‌سالاری پیش برنده و نمونه یک حزب حرفه‌ای است که برای بهبود زندگی مردم تلاش می‌کند. امیدوارم این حرکت به خوبی کما فی السابق جریان داشته باشد.

دبیرکل خانه کارگر گفت: من همواره با خوش‌بینی به فعالیت‌های حزب مردم‌سالاری نگاه می‌کنم؛ چرا که معتقدم این حزب محل تربیت‌طلاب نظام حزبی است. در طول مدت فعالیت‌ حزب مردم‌سالاری ندیده‌ام به احزاب دیگر بی‌احترامی شود. این یک ارزش است و نشان می‌دهد این حزب در مسیر حرفه‌ای‌گری قدم بر می‌دارد.

انتهای پیام

کد N487717