باتفاهم مشترك بسیج و سازمان حج صورت می گیرد:

بازدید زایرین عتبات از راهیان نور

سیاست داخلی

با توجه به عدم امكانات مناسب برای استقبال جمعیت انبوه زایران در مرزهای كشور؛ بسیج می تواند با در اختیار گذاشتن اردوگاه های خود در شهرهای مرزی مانند خرمشهر از زایران حسینی استقبال نمایند.

تفاهم نامه مشترك بسیج و سازمان حج برای بازدید زایرین عتبات از راهیان نور به امضا رسید.

به گزارش‌ایلنا،امروز تفاهم نامه همكاری مشترك میان سازمان حج و زیارت و سازمان بسیج مستضعفین با حضور مهندس اوحدی رییس سازمان حج و زیارت و سردار فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین و اقای پلارك رییس عتبات عالیات كشور در محل سازمان حج و زیارت برگزار شد.

رییس ستاد حج و زیارت با اشاره به شعار «یا زیارت یا شهادت» رزمندگان در زمان جنگ گفت: این سازمان با توجه به شعار رزمندگان در زمان جنگ به دنبال تحقق این شعار بوده است و با توجه به همكاری صمیمانه بسیج، از امسال، زایران عتبات عالیات می توانند از مناطق عملیاتی و زیارتگاه های هشت سال دفاع مقدس بازدید كنند.

وی با اشاره به تشكیل ستاد جدیدی در سازمان حج و زیارت افزود: در این سازمان، ستاد اربعین كه بسیج نیز در آن عضو می باشد تشكیل شده است؛ در این ستاد به بررسی مشكلات و هر چه باشكوه تر برگزاركردن این پیاده روی عظیم پرداخته می شود كه با توجه به حضور موثر سازمان اردویی و گردشگری بسیج از ظرفیت این نهاد مردمی در خدمت رسانی بهتر به زایران عتبات استفاده شود.

در ادامه،سردار فضلی ضمن تبریك ولادت امام رضا (ع) به حضور سالانه 5 میلیون زایر از كربلای ایران افزود: با توجه به زیر ساخت های عظیم بسیج در راهیان نور و استقبال خوب سازمان حج و زیارت و زایران عتبات عالیات از این پس، امكان بازدید زایران عتبات از مناطق عملیاتی دفاع مقدس وجود خواهد داشت كه در مسیر تشرف از عتبات می توانند حج بصیرتی خود را نیز به جا آورند.

فضلی ضمن اشاره به پیاده روی عظیم زایران اربعین افزود: با توجه به عدم امكانات مناسب برای استقبال جمعیت انبوه زایران در مرزهای كشور؛ بسیج می تواند با در اختیار گذاشتن اردوگاه های خود در شهرهای مرزی مانند خرمشهر از زایران حسینی استقبال نمایند.
در پایان، تفاهم نامه ای نیز میان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و ستاد بازسازی عتبات عالیات جهت بازسازی و بهسازی محل اقامت زایران به امضا رسید.

 

کد N487424