صبح امروز صورت گرفت؛

تقدیم رونوشت استوارنامه سرکنسول جدید افغانستان در زاهدان به ظریف

سیاست خارجی

ظریف همچنین ارتقای سطح کیفی و کمی زیر ساختارها در منطقه به مانند پروژه چابهار و افزایش راه‌های مواصلاتی را در توسعه استان سیستان و بلوچستان و نیز کشورهای منطقه به ویژه افغانستان مهم دانست و تصریح کرد: توسعه اقتصادی نقش اساسی در امنیت و ثبات و مقابله با افراط‌گرایی در منطقه ایفاد خواهد كرد.

سرکنسول جدید جمهوری اسلامی افغانستان در زاهدان امروز در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان استوارنامه خود را تسلیم وی كرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف زبان، تاریخ، دین و مرز مشترک را از جمله پیوندهای ایجاد روابط راهبردی بین دو کشور برشمرد و ارتقاء همکاری‌های دو کشور در موضوعات مختلف از جمله توجه به حمل و نقل، مقابله با ترانزیت مواد مخدر و نیز مشکلات ناشی از کمبود آب را مهم عنوان كرد.

وی همچنین ارتقای سطح کیفی و کمی زیر ساختارها در منطقه به مانند پروژه چابهار و افزایش راه‌های مواصلاتی را در توسعه استان سیستان و بلوچستان و نیز کشورهای منطقه به ویژه افغانستان مهم دانست و تصریح کرد: توسعه اقتصادی نقش اساسی در امنیت و ثبات و مقابله با افراط‌گرایی در منطقه ایفاد خواهد كرد.

وزیر امور خارجه اظهار امیدواری کرد هرچه زودتر مشکلات جاری در روند انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان حل و فصل و دولت منتخب همه مردم افغانستان تشکیل گردد.

عبدالرحیم نیک‌پور سرکنسول افغانستان در زاهدان ضمن تشکر از وزیر خارجه گفت: تمام تلاش خود را در راستای تعمیق روابط و افزایش مناسبات تجاری بکار خواهد بست.

نصیر احمدنور سفیر افغانستان که در این دیدار حضور داشت از مواضع وزارت خارجه کشورمان پیرامون انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تقدیر و قدردانی كرد.

کد N487383