مقام اسپانیایی:

اسپانیا در عراق مداخله نظامی مستقیم نمی کند

اسپانیا,عراق

مادرید-ایرنا- ˈ آلخاندرو آلوارگنزالسˈ دبیر کل سیاست دفاعی دولت اسپانیا روز شنبه در گفت وگوی خبری گفت که کشورش در مداخله نظامی مستقیم در عراق شرکت نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ال پاییس، وی افزود: مادرید خود را از مواضع ایتالیا ، فرانسه ، انگلیس ، استرالیا یا آلمان در عراق دور نگه می دارد .

این مقام دولت اسپانیا افزود: ترس مادرید از این است سلاح های کمک شده به کردها و عراق برای مبارزه با داعش، خارج از کنترل قرار گیرد و نه تنها در دست گروه غیرقانونی

ˈپ .ک .کˈ ترکیه که اتحادیه اروپا هنوز آنها را یک گروه تروریستی می داند، بیفتد و یا تروریست های داعش نیز این سلاح ها را دراختیار گیرند.

بر اساس این گزارش ،این موضع گیری دولت اسپانیا به خاطر مقاله ای است که ˈجان کریˈ وزیر امور خارجه آمریکا یک هفته قبل در روزنامه نیویورک تایمز نوشت و گفته بود که برای هر کشور نقشی برای کمک های نطامی و غیر نظامی مستقیم و غیر مستقیم و یا مالی و انسان دوستانه وجود دارد.

تاکنون فقط آمریکا مواضع داعش در عراق را بمب باران کرده است. ˈدیوید کامرونˈ نخست وزیر انگلیس نیز تمایل کشورش را برای الحاق به آمریکا در این بمباران ها ابراز کرده است .

رویگردانی به یکباره قدرت های غربی نسبت به اقدامات و جنایات گروه تروریستی داعش ، نشانه بارزی از سیاست های فریبکارانه مدعیان مبارزه با تروریسم است.

اروپام *1*491**1663**1010
کد N487355