افخم: مشکل تبدیل روادید موقت تعدادی از دانشجویان ایرانی در نروژ رفع شده است

فارس نوشت:

سخنگوی وزارت خارجه گفت: با پیگیری‌های وزارت خارجه و سفارت ایران مشکل تبدیل روادید موقت تعدادی از دانشجویان ایرانی در نروژ رفع شده و انتظار می‌رود با اقدامات سازنده دولت نروژ مشکل افراد باقیمانده نیز حل شود.
مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی در خصوص مشکلات دریافت روادید و اقامت برخی از دانشجویان ایرانی در نروژ گفت: بر اثر پیگیری‌های وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو مشکل تبدیل روادید موقت تعدادی از دانشجویان ایرانی در این کشور که علیرغم درخواست مسئولان دانشگاهی متوقف شده بود، هم اینک مرتفع شده و انتظار می‌رود با اقدامات سازنده دولت نروژ مشکل افراد باقیمانده نیز حل شود.

افخم گفت: وضعیت دانشجویان ایرانی در نروژ از همان ابتدا با جدیت و حساسیت از سوی وزارت امور خارجه مورد پیگیری و رسیدگی قرار گرفته و از همه ظرفیت‌ها در این رابطه استفاده شده است. بر این اساس موضوع با کلیه مقامات ذیربط و موثر دولت نروژ از جمله مقامات سیاسی و وزیر آموزش و تحقیقات، وزیر دادگستری، رئیس پلیس مهاجرت مذاکره و اجرای حق آموزش اتباع ایرانی و منع تبعیض برابر تعهدات بین‌المللی دولت نروژ یادآوری شد و در تهران نیز سفیر آن کشور دعوت و بر این امر تاکید مجدد صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در تکمیل این اقدامات هماهنگی‌های لازم با مراجع ذیربط داخلی برای اختصاص اعتبارات ضروری و حمایت‌های مقتضی صورت گرفته است.

مرضیه افخم در پایان ضمن تشکر از دغدغه‌های به جای شخصیت‌ها و رسانه‌های محترم در خصوص سرنوشت دانشجویان ایرانی در خارج از کشور و به ویژه کشور نروژ گفت: موضوع از طریق مجاری دیپلماتیک و کنسولی با نهایت دقت دنبال خواهد شد.

 


45231

 

کد N487192