نخست وزیر تایلند: قوانین حکومت نظامی تا بهبود اوضاع اجرا می‌شوند

نخست وزیر جدید تایلند، کسی که طی یک کودتای نظامی در سه ماه گذشته توانست قدرت را در دست بگیرد، اعلام کرد می‌خواهد قوانین حکومت نظامی در این کشور را لغوکند اما شرایط کنونی این اجازه را به او نمی‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، شورای ملی صلح و نظم که توسط خونتا ایجاد و از سوی "پرایوت چان اوچا"، نخست وزیر جدید تایلند رهبری می‌شود، با توجه به شکل گیری کمپین‌های مخالف رژیم در داخل و خارج این کشور تا آینده نزدیک قوانین نظامی را لغو نمی‌کند.

ژنرال پرایوت 60 ساله، از دبیرکل شورای ملی صلح و نظم و جانشین وزیر دفاع خواسته بود تا نشستی را برای بازنگری قانون حکومت نظامی انجام دهد اما اعضای خونتا در جلسه اخیر خود درباره لغو قوانین نظامی گفت‌وگویی نکردند. نخست وزیر تایلند در برنامه تلویزیونی هفتگی خود اعلام کرد: من تمایلی به اجرای قوانین نظامی ندارم اما محدودیت‌ها با بهبود اوضاع تدریجا کم خواهند شد.

در همین حال روزنامه نیشن به نقل از منابع آگاه گفت، ارتش گروه‌های زیرزمینی را شناسایی کرده که علیه شورای ملی صلح و نظم در شمال و شمال شرق کشور کمپین‌هایی ایجاد کرده‌اند.

مقامات اطلاعاتی نیز گزارش دادند، گروه‌های مخالف از زمان تشیکل کابینه کمپین‌های خود را علیه خونتا احیا کرده‌اند.

ژنرال پرایوت، طی یک کودتای نظامی قدرت را در دست گرفت و در مجمع قانون گذاری ملی تایلند با 191 رای موافق و هیچ رای مخالفی نخست وزیر شد.

انتهای پیام

کد N487025