اتحادیه عرب فردا تشکیل جلسه می‌دهد

اتحاديه عرب

اتحادیه عرب در نشست فردا (یکشنبه) خود در قاهره پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در خصوص مقابله با تروریسم و پرونده بحران لیبی مورد برسی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عربستانی عکاظ، وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب فردا (یکشنبه) طی نشست خود پیش‌نویس قطعنامه‌ای در خصوص تروریسم و به ویژه در سایه اقدامات گروه "دولت اسلامی" (داعش) و چگونگی اقدامات بین‌المللی را مورد بررسی قرار داده و در خصوص آن به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند و در جریان آخرین قطعنامه شورای امنیت در این خصوص قرار خواهند گرفت.

در این نشست همچنین در خصوص دو گزارش جداگانه درباره تماس‌ها و اقداماتی که طی مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل در مصر صورت گرفت بحث و گفت‌وگو خواهد شد و سامح شکری، ویر خارجه مصر در این نشست در خصوص سفر خود به اروپا در هفته گذشته گفت‌وگو می‌کند.

شورای اتحادیه عرب اخیرا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در خصوص تروریسم و به ویژه داعش صادر و پیشنهاداتی را در خصوص پایان دادن به بحران لیبی ارائه کرد که در نشست فردا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

احمد بن حلی، معاون نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد: در حال حاضر توافقی از سوی کشورهای عربی در خصوص بندهای دستور کار ما وجود دارد و موضوع سوریه نیز به وزرای خارجه ارجاع داده شده است.

وی گفت: ما در خصوص لیبی نیز پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در نشست وزارتی اتحادیه عرب مطرح می‌کنیم و جلسه ویژه‌ای در خصوص لیبی برای شنیدن گزارش ناصر قدوه، فرستاده ویژه اتحادیه عرب به لیبی خواهیم داشت.

بن حلی همچنین گفت: شورای اتحادیه عرب پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در خصوص کمک فوری به میزان 10 میلیون دلار به سومالی در اختیار دارد.

وی در خصوص پرونده فلسطین به اهمیت گزارشی که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جلسه ویژه‌ای در خصوص اوضاع و تحولات فلسطین ارائه خواهد کرد، اشاره کرد.

انتهای پیام

کد N486593