نماینده مجلس آمریکا: تروریست های آمریکایی داعش سلب تابعیت شوند

سنا,آمریکا

تهران- ایرنا-ˈتید کروز الجمهریˈ نماینده ایالت تگزاس در مجلس سنای آمریکا گفت: آمریکایی هایی که به داعش پیوسته یا به آنها کمک می کنند و یا در کنار آنها می جنگند باید سلب تابعیت شوند وبر اساس طرحی که وی به مجلس ارائه می کند بازگشت این افراد به آمریکا ممنوع می باشد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری رویترز، الجمهری رهبر محافظه کاران مجلس سنا که احتمالا از نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 می باشد گفت: وی روز دوشنبه آینده که اولین روز جلسه کنگره پس از تعطیلات آگوست می باشد ˈ قانون تروریست های مهاجرˈ را ارائه خواهد کرد.

ˈدیوید کامرونˈ نخست وزیر انگلیس دوشنبه گذشته طرح خود جهت خلع موقت گذرنامه های تروریست های داعش ، برای مقابله با خطر تروریست های داعشی انگلیسی که از سوریه وعراق بر می گردند اعلام کرد.

علی رغم سرنوشت نامعلوم پیشنهاد کروز در مجلس سنا که حزب دمکرات بر آن حاکم است اما پیشروی داعش وگزارش اقدامات وحشیانه آن وبه قتل رساندن دو خبرنگار آمریکایی، فشارها بر گنگره در زمینه مبارزه با این گروه تروریستی را افزایش داده است.

ˈراند بول من کنتکیˈ یکی دیگر از نمایندگان مجلس سنای آمریکا ونامزدهای احتمالی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 طرح لغو گذرنامه های تروریست های داعش را تایید کرد.

در حال حاضر 100 آمریکایی به علاوه 500 انگلیسی وشمار زیادی از کشورهای دیگر اروپا وخاورمیانه در صفوف تروریست های داعش در سوریه وعراق دست به جنایت های وحشیانه می زنند.

گفتنی است، آمریکا و کشورهای غربی پس از سه سال حمایت سیاسی و نظامی از تروریست هایی که علیه حکومت سوریه می جنگیدند، اکنون درصدد هستند آنها را از خود برانند.

رسانام**1453**1566
کد N486361