آمریکا: نواز شریف رهبر منتخب پاکستان است

آمریکا با اعلام اینکه نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان رهبر منتخب این کشور است، عنوان کرده که از وی حمایت می‌کند و از تمامی احزاب سیاسی این کشور خواسته تا از طریق ابزارهای مسالمت‌آمیز اختلافاتشان را حل کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیشن، ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما همچنان به حمایت از نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان ادامه می‌دهیم چون او یک رهبر منتخب است. ما مکررا این مساله را بیان کرده‌ایم و به دقت تظاهرات اعتراضی در اسلام آباد را زیر نظر داریم.

ما گفته‌ایم که آمریکا تمام احزاب سیاسی پاکستانی را تشویق می‌کند تا با یکدیگر از طریق گفت‌وگو اختلافاتشان را کنار بگذارند.

سخنگوی وزارت خارجه امور خارجه آمریکا ادامه داد: ما در این باره بسیار صحبت کرده‌ایم. سفیر ایالات متحده همچنین با مقام‌های پاکستانی در ارتباط است. نواز شریف نخست‌وزیر منتخب است و ما از او حمایت می‌کنیم.

عمران خان، رهبر تحریک انصاف پاکستان و طاهرالقدری، رهبر تحریک عوامی پاکستان، رهبران اپوزیسیون دولت اسلام آباد هستند و در چند هفته گذشته با تحریک حامیانشان، تظاهرات متعدد خیابانی در شهرهای اصلی پاکستان و علیه نواز شریف به راه انداخته‌اند. آن‌ها، نخست وزیر را به تقلب در انتخابات 2013 و فساد متهم می‌کنند و خواستار برکناری وی هستند.

انتهای پیام

کد N486246