جمهوری آذربایجان خواستار مقابله جهانی با جنایات داعش شد

جامعه جهانی,داعش

تهران - ایرنا - جمهوری آذربایجان با انتشار تصاویری از جنایات گروهک تروریستی داعش در سوریه و عراق، خواستار مقابله جامعه جهانی با تهدید تروریسم خزنده در منطقه شد.

به گزارش ایرنا، انتشار تصاویر تکان دهنده بی رحمانه ای از گردن زدن و اعدام دسته جمعی مردمی بی گناه سوریه و عراق به دست گروهک تروریستی داعش، جمهوری آذربایجان را مصمم به درخواست برگزاری نشست فوری کمیته وزیران شورای اروپا کرد.

ˈالخان سلیمانفˈ رییس هیأت جمهوری آذربایجان در مجمع پارلمانی ˈیوروسنتˈ و عضو هیأت جمهوری آذربایجان در مجمع پارلمانی شورای اروپا، اعلام کرد: چنین نشستی می تواند به مقابله با اقدامات غیرقابل قبول برای جامعه بین المللی بپردازد.

وی با تاکید بر این که کمیته فوق از موقعیت خوبی برای پرداختن فوری به تهدید داعش برخوردار است، افزود: جامعه بین الملل راهبرد مشترکی برای مقابله با داعش ندارد و باید فوری تدابیری سیاسی، دیپلماتیک و نظامی را برای مقابله با حملات داعش اتخاذ و از رفتار بی رحمانه با انسان های بی گناه در عراق و سوریه جلوگیری کند.

سلیمانف، یکی از علل اصلی توجیه این بی عملی را مدارای بیش از حد جهان غرب در برابر رنج مسلمانان دانسته، می افزاید: مسیحیان نیز مانند دیگر گروه های مذهبی دیگر در امان نیستند، اما مسلمانان به نحو نامتناسبی با چنین وحشیگری هایی مواجهند.

وی، تصریح کرد: دولت جمهوری آذربایجان در مبارزه با همه اشکال تروریسم مصمم، و به ائتلاف بین المللی ضد تروریسم ملحق شده است، ما مصرانه از جامعه بین الملل می خواهیم مستقیما با خشونت هایی که در عراق صورت می گیرد، مقابله کند و کاری را که برای مناقشه قره باغ انجام نداد، برای آن جا انجام دهد.

سلیمانف، همچنین ضمن انتقاد از رفتار گزینشی مطبوعات غربی، گفت: آن ها خشونت های وحشیانه در عراق را پوشش می دهند، اما چندان به مناقشات دیگر از جمله خونریزی اخیر در مناقشه قره باغ، نمی پردازند.

به اعتقاد سلیمانف، برخورد گزینشی غرب علت اتخاذ نکردن تدابیر فوری از سوی جامعه بین الملل است.

وی تصریح کرد: رنجی که مردم قره باغ در 23 سال گذشته متحمل شده اند، به ویژه در کشتار ˈخوجالیˈ در سال 1992میلادی که در آن بیش از 600 مرد، زن و کودک کشته شدند، عزم مردم این منطقه را برای جلوگیری از تکرار چنین خشونت هایی در آینده بیشتر کرده است.

خاورم**7074**1275
کد N486215