نهاوندیان:

امروز در ارائه خدمات الکترونیکی اتفاقات امیدآفرینی روی داده است

دولت

همچنین انتظار می‌رود اجرای برنامه‌هایی که بر محور دولت الکترونیک برای توسعه خدمت رسانی به مردم شریف و کاربردهای فناوری اطلاعات تدوین شده، با سرعت، دقت و ابتکار، وجهه همت و همه متخصصان، کارشناسان و زحمتکشان صدیق این حوزه قرار گیرد.

رئیس ‌دفتر رئیس‌جمهور گفت:‌ خوشبختانه امروز با حضور فعال و خلاق تلاشگران حوزه اطلاعات و رسانه‌های کشور در زمینه توسعه شبکه ملی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم، اتفاقات نویدبخش و امیدآفرینی روی داده است.
خبرگزاری فارس: امروز در ارائه خدمات الکترونیکی اتفاقات امیدآفرینی روی داده است

به گزارش ایلنا، محمد نهاوندیان رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در پیامی به برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال تاکید کرد: خوشبختانه امروز با حضور فعال و خلاق تلاشگران حوزه اطلاعات و رسانه‌های کشور در زمینه توسعه شبکه ملی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم، اتفاقات نوید بخش و امید آفرینی روی داده است.

متن پیام محمد نهاوندیان به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

در فضای پیچیده ارتباطات و اطلاعات دنیای امروز، برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، فرصتی مغتنم برای معرفی توانمندی‌های نخبگان علمی کشور در این عرصه گسترده و تاثیرگذار است.

خوشبختانه امروز با حضور فعال و خلاق تلاشگران حوزه اطلاعات و رسانه‌های کشور در زمینه توسعه شبکه ملی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم، اتفاقات نویدبخش و امید آفرینی روی داده است.

انتشار مقالات و کتاب‌ها، تشکیل نمایشگاه‌ها و برگزاری همایش‌های مستمر و گوناگون اخیر در حوزه فناوری اطلاعات در سطح کشور، همگی گویای موفقیت اقداماتی است که دولت تدبیر و امید در مسیر رسیدن به اهداف و اولویت های مذکور در سند نقشه جامع علمی کشور، پیش روی دارد.

بی‌شک، نگاه راهبردی، اعتلای اخلاق و معنویت در سطح ملی و دست‌یابی به جامعه و اقتصاد دانش بنیان و همچنین نیل به توسعه و پیشرفت پایدار، درون زا و متوازن، از طریق معماری شبکه ملی اطلاعات و بهره‌گیری از قابلیت‌ها و امکانات گسترده و متنوع آن ممکن است.

از این رو ضروری است نقص‌ها و کاستی های این شبکه، اصلاح و رفع شود و شبکه فیبر، امکانات انتقال دیتا و شبکه ملی ip کشور که سه سطح زیر ساختی فضای تبادل اطلاعات در دنیای مجازی را تشکیل می‌دهند، به شکلی مطلوب و شایسته ارتقا یابند.

همچنین انتظار می‌رود اجرای برنامه‌هایی که بر محور دولت الکترونیک برای توسعه خدمت رسانی به مردم شریف و کاربردهای فناوری اطلاعات تدوین شده، با سرعت، دقت و ابتکار، وجهه همت و همه متخصصان، کارشناسان و زحمتکشان صدیق این حوزه قرار گیرد.

امید است این نمایشگاه با بهره‌گیری ار تجارب علمی و عملی حوزه های مختلف ارتباطات، اطلاعات و رسانه، بتواند نشاط بخش این حوزه باشد و در راه پیشبرد، بهره‌وری و شکوفایی علمی و ظرفیت سازی برای توسعه فناوری و گسترش مرزهای دانش، همراه با پاسخ به نیازهای کشور و آموزش و تربیت جامعه ای کارآفرین، توانمند و خلاق به وجود آید.

ضمن قدردانی این حرکت موثر، آرزوی توفیق بیشتر دست اندرکاران آن را از خداوند بزرگ خواهانم.

محمد نهاوندیان

کد N486205