تهدید نخست‌وزیر تونس به بستن مرزهای‌ کشورش با لیبی/ بازداشت 12 تروریست

تونس

نخست وزیر تونس ضمن اعلام هماهنگی این کشور با کشورهای همجوار جهت برقراری امنیت در مرز با لیبی تهدید کرد که در صورتی که تونس در معرض خطر قرار بگیرد مرزهای خود را با لیبی می‌بندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، مهدی جمعه، نخست وزیر تونس در سخنانی گفت: ما با کشورهای همجوار برای برقراری امنیت در مرزهای خود با لیبی همکاری کرده و با این کشورها هماهنگ می‌شویم و اقداماتی را که به امنیت تونسی‌ها لطمه وارد می‌کند، نمی‌پذیریم. حتی اگر مجبور شویم اقدام به بستن مرزهای خود با لیبی می‌کنیم.

وی گفت: همکاری تونس با الجزایر با هماهنگی کامل و توافق میان دو کشور در دو سطح میدانی و سیاسی انجام می‌شود.

مهدی جمعه تاکید کرد: تلاش‌های تونس در حمایت از مرزها با سختی‌ها و مشکلاتی در هماهنگی با لیبی به دلیل کثرت طرف‌ها در این کشور و نبود یک مخاطب واضح مواجه شده است.

از سوی دیگر، وزارت کشور تونس اعلام کرد که 12 تن را که در حال برنامه‌ریزی برای انجام حملات جهت کارشکنی در انتخابات آتی این کشور بودند، بازداشت کرده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که این گروه تروریستی در صدد فراهم سازی مقدمات انجام عملیات تروریستی همزمان و سلسه ترورهای شخصیت‌های سیاسی بوده و با افراد تندرو در لیبی در ارتباط بوده است.

محمد علی عروی، سخنگوی وزارتخانه مذکور گفت: 12 تن از اعضای این گروه بازداشت شده‌اند در حالی که این گروه 25 عضو دارد که هنوز بازداشت نشده‌اند.

وزارت کشور تونس اعلام کرد: عملیات بازداشت این افراد پس از آن رخ داد که نیروهای امنیتی کامیونی را در نزدیکی مرز با لیبی که حامل موشک‌ها، مهمات، تفنگ و مواد منفجره بود، شناسایی کردند.

به گزارش وزارت کشور تونس، این کامیون از شهر مرزی "بن فردان" به سمت شهر "سیدی بوزید" در حرکت بود.

انتهای پیام

کد N486018